Citizens se po výhře vrátili do čela ligy, Chelsea schytala debakl od trpaslíka

Fotbalisté Chelsea v lize padli s Brentfordem. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Liverpoolu přivítali v rámci 31. kola Premier League soupeře z Watfordu, kterého dokázali porazit 2:0. Skóre otevřel už ve 22. minutě Diogo Jota, triumf poté pojistil gólem z 89. minuty Fabinho. Díky tříbodovému zisku se tak Reds vyšvihli na první příčku nejvyšší anglické soutěže. Hráči Manchesteru City ale v pozdějším utkání srazili Burnley dvěma trefami a vrátili se do čela. Chelsea schytala výprask proti čtrnáctému Brentfordu, s nímž padla 4:1. United zaznamenali bod, když remizovali s Leicesterem 1:1.

Liverpool odstartoval duel s předposledním Watfordem velmi aktivně, byl to ale soupeř, kdo na Anfield Road zahrozil jako první. Juraj Kucka si s balonem naběhl do pokutového území domácích a vypálil z úhlu. Alisson jeho velkou šanci zlikvidoval a rychle založil protiútok. Z něj Reds v duelu poprvé skórovali. Gomez našel parádním centrem z pravé strany Dioga Jotu, který skvělou hlavičkou uklidil balon do sítě.

Stejný hráč mohl navýšit těsný náskok v závěru prvního poločasu, trefil ale jen brankáře Watfordu. Výsledek se neměnil ani v 57. minutě, kdy si vypracovali další velkou příležitost hosté.

Sarr obdržel přihrávku z levé strany a posunul míč do lepší pozice Pedrovi, ten ale v rozhodujícím momentu zacílil těsně vedle vzdálenější tyčky.

Jota poté na druhé straně hlavičkoval nad břevno. V 87. minutě si Liverpool pojistil vítězství. Kucka stáhl ve velkém vápně Jotu a sudí Attwell situaci po kontrole videa vyhodnotil jako nedovolený zákrok a nařídil pro Reds penaltu.

K exekuci pokutového kopu se postavil Fabinho a krásnou ranou do horního rohu rozjásal domácí fanoušky. Liverpool tak vyhrál 2:0 a dočasně se posunul do čela Premier League, kde měl dvoubodový náskok na City. Hráči Citizens svůj duel rozehráli později a díky gólům De Bruyneho a Gündogana vyhráli 2:0. Hned se tak vrátili do čela tabulky.

Trhat vlasy si musí v Chelsea, která padla se čtrnáctým Brentfordem. A to vysoko 4:1. Od 48. minuty přitom vedla. Hosté ale poté čtyřikrát udeřili a otočili výsledek ve svůj prospěch.

Manchester United v posledním sobotním zápase remizoval s Leicesterem. V zápase s "liškami" od 63. minuty prohrával, hned o tři minuty později se ale trefil Fred a zařídil vyrovnání. Víc branek nepadlo, a tak se oba soupeři rozešli se stejným bodovým ziskem.