Schick se vrátil po zranění, jeho Bayer porazil Herthu. Darida skóroval

Český fotbalový útočník Patrik Schick se po zranění vrátil do sestavy Leverkusenu a byl na hřišti u vítězství nad Herthou. Té nepomohl k bodovému zisku ani gólový příspěvek Vladimíra Daridy, který parádně pálil z voleje. Lídr tabulky Bayern si s chutí zastřílel a porazil Freiburg 4:1. Bochum na venkovním hřišti porazila Hoffenheim, další dvě utkání skončila remízami. Dortmund si pak na domácí půdě utrhl ostudu proti Lipsku, jemuž podlehl 4:1.

Leverkusen přivítal v rámci 28. kola německé Bundesligy Herthu a na lavičce seděl po zranění i český útočník Patrik Schick. Hosté museli už po pár minutách řešit velký problém. Zranil se jim totiž brankář Schwolow a mezi tři tyče se musel postavit náhradník Lotka.

Ten ve 34. minutě poprvé kapituloval. Diaby našel centrem z pravé strany ve vápně Lucase Alaria, který se parádně trefil do šibenice a otevřel skóre.

Diaby byl i u další gólové akce domácího celku. Opět nahrál zprava, jeho přihrávku zužitkoval Bellarabi a navýšil náskok na 2:0. Vedení se ztenčilo ve 42. minutě, kdy se k míči dostal Čech Vladimír Darida a parádním volejem rozvlnil síť Leverkusenu.

V 65. minutě se dostal na hřiště i střídající Patrik Schick, i když byl u několika šancí, žádnou v trefu neproměnil. Leverkusen tak vyhrál 2:1. Vedoucí Bayern si s chutí zastřílel a obtěžkal konto Freiburgu čtyřmi trefami. Domácí sice po Goretzkově úvodní brance dokázali srovnat, pak ale přesně zacílili Gnabry, Coman a Sabitzer a bavorský celek oslavil triumf 4:1.

​Vyhrála také Bochum, jejíž výhru zrežíroval dvěma góly Asano. Duel mezi Bielefeldem a Stuttgartem skončil remízou, stejně tak zápas mezi Frankfurtem a Fürthem.

Podívejte se na sestřih zápasu Bayernu Mnichov, který se proti Freiburgu prosadil hned čtyřikrát:

Dortmund se nechal zaskočit od Lipska a utrpěl tvrdý direkt. Skóre zápasu otevřel už ve 21. minutě hostující Laimer, který si naběhl za obranu, přebral parádní přihrávku od Nkunkua a vynikají ranou z úhlu přehodil brankáře Borussie.

Stejná dvojice měla prsty i ve druhé brance Lipska, jež padla po půlhodině hry. Nkunku nahrával z pravé strany, míč se odrazil od jednoho z dortmundských hráčů k Laimerovi, a ten střelou z hranici velkého vápna navýšil skóre.

V 58. minutě si stejní hráči jen vyměnili roli. Laimer patičkou našel Nkunkua který stál na kraji šestnáctky a zamířil k bližší tyči.

Dortmund stihl už jen snížit na rozdíl dvou tref, když se šest minut před koncem prosadil Malen. Lipsko si však vzalo tříbrankový náskok zpět. Skóre totiž zpečetil v 86. minutě Olmo.