Florida předvedla obrat jako hrom a srazila Devils, skóroval i Gudas

Hokejová NHL zažila pořádnou přestřelku. V zápase, který byl k vidění na Nova Sport 2 a Voyo mezi New Jersey a Floridou totiž padlo třináct branek. Z vítězství se nakonec radovali hosté, kteří zásluhou Gustava Forslinga z 62. minuty urvali triumf po prodloužení. Do utkání zasáhl jediný Čech Radko Gudas, jenž rozšířil svou bodovou sbírku o jeden gól. V dalším večerním utkání Colorado těsně přetlačilo Pittsburgh 3:2.

Tak to bylo něco. Fanoušci hokejové NHL si při sledování duelu mezi Devils a Panthers přišli na své. Viděli totiž záplavu parádních branek. Skóre otevřel v čase 03:25 domácí Šarangovič, který se prosadil ranou z dorážky.

New Jersey následně zvýraznilo hubený náskok, když se o pouhých 17 vteřin později fantasticky trefil Jack Hughes. Ten si najel z pravé strany do předbrankového prostoru a nekompromisně zacílil za brankovou čáru.  Florida zkraje 10. minuty snížila zásluhou Chiarota, zkraje druhé třetiny ale Devils znovu odskočili na rozdíl dvou branek.

Během 45 vteřin navíc skóroval ještě Kuokkanen a domácí vedli už 4:1. Panthers vykřesali naději ve 32. minutě, kdy po návratu z trestné lavice napřáhl z levého kruhu Radko Gudas. Puk sice trefil Hammonda, pak se však odrazil od brusle českého beka do branky a Florida se mohla radovat. Devils však zareagovali dalšími dvěma trefami a vypadalo to, že o jejich triumfu nemůže být pochyb.

​Vedení 6:2 však trestuhodně promrhali. Díky čtyřem gólům ze závěrečné periody totiž Panthers srovnali stav. Postupně se trefili Montour, Forsling a dvakrát Barkov. Duel tak dospěl do prodloužení. O vítězi pak rozhodl v čase 61:45 svým druhým zásahem v zápase Forsling. Florida si tak odvezla výhru 7:6.

V zápase mezi Coloradem a Pittsburghem měli vždy navrch hráči Avalanche. Ti se dostali do vedení ve 30. minutě a šli si za výhrou. Crosby sice dokázal o pět minut později srovnat, minutu po něm však znovu přiklonil výsledek na stranu domácích Aube-Kubel. Matheson pak v 56. minutě srovnal, o necelou půlminutu později ale definitivně strhl vítězství na stranu Colorada Toews.

New Jersey Devils - Florida Panthers 6:7 (2:1, 4:1, 0:4 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Šarangovič (D. Hamilton), 4. J. Hughes, 22. Šarangovič (Mercer), 23. Kuokkanen (A. Johnsson, Ty Smith), 35. Šarangovič (N. Hischier), 37. A. Johnsson (Kuokkanen, J. Boqvist) – 10. Chiarot (A. Lundell, S. Reinhart), 32. Gudas (Montour), 46. Montour (Duclair, Marchment), 48. Forsling (S. Reinhart), 56. Barkov (S. Bennett, Huberdeau), 59. Barkov (Weegar, Huberdeau), 62. Forsling (S. Bennett)

Colorado Avalanche - Pittsburgh Penguins 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Rantanen (Burakovsky, MacKinnon), 36. Aube-Kubel (Newhook, N. Sturm), 56. D. Toews (MacKinnon, Rantanen) – 35. Crosby (Letang, Guentzel), 56. Matheson (Guentzel)