Fotbal

Jak to bylo se zraněnými Staňkem a Havlem? Reprezentace to objasnila

Jak to bylo se zraněnými Staňkem a Havlem? Reprezentace to objasnila
Milan Havel Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Jindřich Staněk a Milan Havel opustili poslední reprezentační sraz zranění. První z nich odehrál proti Walesu pouze poločas a druhý do přátelského utkání nenastoupil vůbec. Oba dva už ale byli o pět dní později Viktorii Plzeň k dispozici pro důležitý ligový zápas proti Slavii, což se vůbec nelíbilo fanouškům pražského klubu. Tiskový mluvčí reprezentace objasnil, jak to se zraněním hráčů během srazu bylo.

"Milan Havel měl ze zápasu proti Švédsku svalové zranění. Po návratu do Prahy zkusil absolvovat nedělní trénink, který však nedokončil. Následné lékařské vyšetření potvrdilo nález, který vylučoval jeho nasazení do utkání ve Walesu," sdělil Šedivý novinářům ke zranění Milana Havla. Místo něj do zápasu nastoupil Lukáš Masopust, který se během toho na šest týdnů zranil, což příznivce Slavie zamrzelo ještě více. 

"Ohledně Lukáše Masopusta podobně naléhavé žádosti ze strany Slavie nezaznívaly a hráč sám chtěl nastoupit. Situaci navíc zkomplikovalo zranění Milana Havla, který tak nemohl ve Walesu nastoupit vůbec a který si měl podle původních plánů vytížení s Lukášem Masopustem rozdělit," reagovalo vedení reprezentace na oficiální stížnost Slavie bezprostředně po utkání.

Související obsah

Z reprezentačního srazu odjel zraněný také brankář Jindřich Staněk, který musel po prvním poločase utkání s Walesem střídat. "Jindřich Staněk inkasoval v zápase proti Walesu v souboji úder do hlavy. Vzhledem k nedávnému otřesu mozku se trenéři po konzultaci s lékaři rozhodli Jindřicha Staňka preventivně o poločase z utkání stáhnout," vysvětlil Šedivý. 

I Staněk nakonec do nedělního utkání nastoupil a několika skvělými zákroky pomohl k důležité remíze 1:1. Nejvíce se blýskl v samotném závěru utkání, kdy z bezprostřední blízkosti vychytal Daniela Filu a následně kryl i povedenou ránu Tomáše Holeše. 

Fotbalová reprezentace musela během srazu řešit nejen zranění, ale také technické problémy s letadlem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události