Fotbal

Odejdi z Liverpoolu, radil Salahovi ministr sportu. Co mu odpověděl?

Odejdi z Liverpoolu, radil Salahovi ministr sportu. Co mu odpověděl?
Zdroj: Profimedia

Jaká bude budoucnost Mohameda Salaha? Tato otázka stále častěji rezonuje fotbalovým prostředím. Dlouho to vypadalo, že se egyptský útočník nemůže domluvit s Liverpoolem na podmínkách nové smlouvy, ale podle všeho to směřuje ke zdárnému konci. Poslední se k tomu vyjádřil egyptský ministr sportu Ašraf Sobhi, který potvrdil, že se Salah chystá podepsat nový kontrakt.

Mohamed Salah se Liverpoolu upsal 1. července 2017. Jelikož hned v první sezoně nečekaně hodně zazářil, když nastřílel ve 36 zápasech Premier League 32 branek a na dalších deset přihrál, dohodl se o rok později na jejím prodloužení, které trvá až do června příštího roku. Nastal tedy ten nejlepší čas, aby se rozhodlo o jeho budoucnosti. 

Jak to bude dál, napověděl egyptský ministr sportu Ašraf Sobhi, který se s útočníkem Liverpoolu setkal po kvalifikačním dvojzápase mezi Egyptem a Senegalem, který národní tým ze severu Afriky prohrál v penaltovém rozstřelu, z čehož byl Salah evidentně zklamaný. "Řekl jsem mu, aby zapomněl, co se stalo, a soustředil se na to, co bude dál," sdělil egyptskému rádiu podle deníku Metro.

Související obsah

​Sobhi také Salahovi poradil, jakým směrem by se měl nyní vydat. "Poradil jsem mu, aby pokračoval v jiném klubu než v Liverpoolu, ale on nyní preferuje prodloužit smlouvu s Liverpoolem," prozradil egyptským žurnalistům. 

Na Mohameda Salaha se novináři vyptávali i Jürgena Kloppa. "Jsem s tím spokojený, protože ohledně Salaha není nic nového, co bych mohl říct, a to je dobré," zůstal tajemný německý trenér ve službách The Reds. 

Související obsah

​V posledních dnech také proběhla médii spekulace, že pokud se Salah nedomluví na podmínkách nové smlouvy s Liverpoolem, mohl by zamířit do Barcelony, ale to je vše stále otevřené. Momentálně se jeví jako nejpravděpodobnější varianta, že egyptská superstar zůstane u řeky Mersey.

V londýnském muzeu Madame Tussaud byla odhalena vosková figurína Mohameda Salaha:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události