Hokej

Pastrňák je kvůli zranění mimo hru. Může jít o dlouhodobý problém

David Pastrňák je zraněný. Kvůli zdravotním obtížím vynechá minimálně dnešní zápas proti Detroitu a možná i další utkání. Neupřesněné zranění si přivodil v duelu s Columbusem, kdy ho k zemi poslal obránce Vladislav Gavrikov. Trenér je však ohledně svého útočníka plný optimismu.

"Pasta" nedohrál už pondělní utkání proti Columbusu, které jeho spoluhráči rozhodli v prodloužení 3:2. Ve třetí třetině ho po buly poslal při souboji k zemi téměř dva metry vysoký obránce Vladislav Gavrikov a český hokejista zamířil do šaten.

Trenér Medvědů Bruce Cassidy potvrdil, že nadcházející zápas Pastrňák vynechá. Také poznamenal, že se může jednat o dozvuk dřívějšího zranění v horní části těla: "Už si to místo poranil v zápase s Winnipegem (19. 3.), takže nevím, jestli jde o to samé, nebo ne. Možná se to úplně nezahojilo. V tomto případě to bude chtít delší dobu na spravení, ale nemyslím si, že to bude dlouhodobé zranění…"

Související obsah

​Pastrňák patří k neocenitelným tahounům týmu. V 69 zápasech letos nastřílel 38 gólů a nasbíral 33 asistencí. S 71 kanadskými body se s Bradem Marchandem dělí o místo nejproduktivnějšího hráče Bostonu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události