Fotbal

Abramovič se nechce stáhnout. Brousí si zuby na další fotbalový klub

Abramovič se nechce stáhnout. Brousí si zuby na další fotbalový klub
Majitel Chelsea Roman Abramovič Zdroj: Profimedia

Ruský oligarcha Roman Abramovič si dělá zálusk na další fotbalový klub. Poté, co britské úřady zmrazily veškerá aktiva v jeho Chelsea, se údajně rozhodl koupit jiný tým. Tím by mělo být podle zákulisních zdrojů turecké Göztepe, které momentálně okupuje osmnáctou příčku Superligy. V kuloárech se navíc šeptá, že by se mohl obchod dotáhnout do konce už tento týden.

Válka na Ukrajině v jeho obchodech nadělala pořádnou paseku. Ruský miliardář Roman Abramovič se dostal jako blízký přítel ruského prezidenta Vladimira Putina v Anglii na černou listinu, a tak se rozhodl prodat Chelsea, kterou vlastnil od roku 2003.

Aktiva slavného londýnského celku ale byla prozatím zmrazena a čeká se na kupce, jenž by vítězný tým Ligy mistrů z let 2011/2012 a 2020/2021 získal.

Sám Abramovič ale údajně nezahálí a už shání jiný klub, který by mu mohl říkat pane. Podle zákulisních informací od tureckého novináře Ragipa Soylua, který o tom spravil veřejnost na svém twitteru, je Rus blízko k tomu, aby se měl stát majitelem tureckého Göztepe.

Související obsah

​Mužstvo z Izmiru je v tabulce nejvyšší turecké ligy na 18. příčce a hrozí mu sestup. Na záchranu totiž ztrácí celých devět bodů a do konce letošní sezony už zbývá jen sedm utkání. To ale nejspíš ruskému oligarchovi nevadí.

Na obchodu by se měly obě strany prý domluvit ještě tento týden. Abramovičovým zájmům by údajně neměla bránit ani turecká vláda.

Abramovič nedávno řešil zdravotní problémy. Rusové ale popřeli, že by byl otráven:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události