Hokej

Jokerit příští rok nikde hrát nebude, do Čech se nevrátím, říká Sklenička

Jokerit příští rok nikde hrát nebude, do Čech se nevrátím, říká Sklenička
Český obránce David Sklenička (uprostřed) v dresu Jokeritu Helsinky Zdroj: Profimedia

Vedení KHL v úterý oznámilo, že od nové sezony bude v soutěži pouze 22 týmů. Své odstoupení hlásily celky Dinamo Riga a Jokerit Helsinky. Toto rozhodnutí se tak týká i českého reprezentačního obránce Davida Skleničky, který aktuálně přemýšlí, co a jak bude s jeho kariérou i finským klubem dál.

"Pár dní zpátky jsme dostali zprávu do týmové skupiny, že příští rok nenastoupíme v KHL. Zatím další zprávy nemáme a vše se řeší, co bude dál. Aktuálně jsme všichni volní hráči a můžeme podepsat naprosto kdekoliv. Nic nám aktuálně nebrání v tom, abychom podepsali nové kontrakty," sdělil v exkluzivním rozhovoru pro TN.cz Sklenička.

Aktuálně se tak řeší, jak to bude s jeho budoucností. "Smlouvy jsou momentálně ještě platné, ale vše se bude rušit. Nevím, jestli to bude stačit třeba domluvou. Každopádně, kde bude místo a zájem, tak nás agenti upíchnou. Do středy jsme ještě hráli v play-off, takže jsem to ještě vůbec neřešil. Říkal jsem, že to začnu řešit až po sezoně. Uvidíme, co se bude dít. Ani nemám žádnou preferovanou zemi, kde bych chtěl hrát. Návrat do Čech ale ještě úplně nechystám," přiznal pětadvacetiletý hokejista.

"Myslím, že Jokerit na nás nemá žádné přednostní právo. Ta smlouva, kterou jsme měli, byla výhradně s KHL. Stejně by ty smlouvy musely zaniknout a podepsat se nové. Bůh ví, jak na tom Jokerit po odstoupení z KHL bude finančně. Těžko říct, jak moc reálné to je, aby některé hráče udrželi," přemýšlí hokejista, který se letos představil v dresu české reprezentace na olympijských hrách.

Související obsah

​Momentálně se také řeší budoucnost Jokeritu, u kterého se zatím vůbec neví, zda bude příští rok někde hrát. "Ještě nemáme žádné informace, jestli Jokerit v příští sezoně vůbec bude někde hrát. Osobně si myslím, že příští rok nebudou hrát vůbec. Uvidíme, jestli se na tu další sezonu vrátí do finské ligy. Vůbec nevím, jaká je tam dohoda mezi Jokeritem a finskou ligou. Jakmile ale něco budou vědět, tak by nám měli podat info," nastínil nejasnou budoucnost helsinského celku Sklenička.

"Když jsme odstoupili z play-off, tak jsme tušili, že v další sezoně asi KHL hrát nebudeme. Situace na Ukrajině je špatná a neskončila tak rychle, jak všichni očekávali. Momentálně asi nejde, aby klub dál působil v ruské soutěži. Nemohli jsme se situací nic udělat, ale respektujeme to," vrátil se obránce k situaci, kdy Jokerit oznámil, že kvůli ruské invazi na Ukrajině nenastoupí do play-off, ve kterém se měl utkat se Spartakem Moskva.

"Nejsem si úplně jistý, jestli bych tam chtěl zůstat. Strávil jsem tam tři sezony a v každé sezoně se v play-off událo něco, co jsme nemohli ovlivnit. Už jsem z toho byl hodně unavený a otrávený. Chápu, že to bylo v KHL, ale prostě mi to všechno znechutilo a nemám na to teď úplně nejlepší vzpomínky. Chtěl bych už zkusit něco jiného," prozradil hráč, který odehrál čtyři sezony také v extraligové Plzni.

Související obsah

​Co se týče hokejové stránky, byl Sklenička v Jokeritu naprosto spokojený. "Na Jokerit budu jinak vzpomínat pouze v dobrém. Přišel jsem z farmy Montrealu, kde jsem příliš nehrál. Oni mi dali šanci, abych se zase nastartoval. Díky nim jsem mohl hrát jednu z nejlepších evropských soutěží a jsem jim za to vděčný. Na tohle budu mít pouze ty nejlepší vzpomínky a musím jim poděkovat. Jokerit bude navždy v mém srdci," přiznal rodák z Rakovníku.

Klubová sezona Skleničkovi už nyní skončila. Po odhlášení Jokeritu z play-off KHL dohrával zbytek letošního ročníku ve finské Liize v dresu Kärpätu Oulu. Jenže ten podlehl v sedmém čtvrtfinále Ilves 1:2 v prodloužení. Nyní je tak otázkou, zda ho trenér národního týmu Kari Jalonen povolá do reprezentace. "Vypadli jsme teprve ve středu, takže ještě nemám žádné zprávy. Uvidíme, jestli se vůbec ozvou. Vůbec nevím, co v tomhle směru se mnou bude a nebude. Každý hráč si přeje, aby se mu národní tým ozval. Počkám pár dní a uvidíme. Pokud se nikdo neozve, tak sezonu ukončím. Dám si případně pár týdnů volno a začnu se připravovat na novou sezonu," uzavřel Sklenička.

David Sklenička letos hrál i na neúspěšných olympijských hrách, které zhodnotil tehdejší hlavní trenér Filip Pešán:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události