Další sporty

Florbalové superfinále se opět vrací do O2 areny. Kdo získá trofej pro mistra?

Florbalové superfinále se opět vrací do O2 areny. Kdo získá trofej pro mistra?
Útočník Mladé Boleslavi Milan Tomašík, trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný, obránce Tatranu Ondřej Němeček a kouč Střešovic Milan Fridrich Zdroj: Martin Flousek/Český florbal

Dlouhých pět let se čekalo, než se vyvrcholení nejvyšší české florbalové soutěže vrátí zpět do O2 areny. V ní se v sobotu 9. dubna očekávají velké bitvy, které rozhodnou o nových českých mistrech. Očekává se navíc skvělá atmosféra, jelikož celý spodní prstenec už je vyprodaný. A kdo si to o titul rozdá? Mezi muži bude bojovat Mladá Boleslav s Tatranem, mezi ženami pak Chodov a FBC Ostrava.

Naposledy se vyvrcholení extraligy uskutečnilo v největší české hale v roce 2017 a cestu do ochozů si našlo přes 11 tisíc fanoušků. Rekordní návštěva je 12 144 diváků o jeden rok dříve. "Spodní patro už je vyprodané, budeme se pohybovat okolo 10 000 fanoušků," popsal současnou situaci prezident českého florbalu Daniel Novák.

"Poslední dva roky jsme o tento florbalový svátek před plnými tribunami velké́ sportovní haly byli ochuzeni a jsem nesmírně rád, že tentokrát si náš̌ florbalový den můžeme užít se vším všudy a znovu si tak po několika letech vychutnat úžasnou atmosféru superfinále, o které už teď můžeme s jistotou říci, že bude přinejmenším srovnatelná s předešlými úspěšnými lety. Prodej vstupenek ukazuje, že superfinále má mezi fanoušky své místo," pokračoval Novák.

Související obsah

​V mužském finále se střetnou Mladá Boleslav a Tatranem Střešovice, tedy dva nejlepší týmy po základní části. Středočeši se ale celkem natrápili v semifinále se Spartou, kterou nakonec porazili v poměru 4:2. "Na to jsme připraveni nebyli. Pětka kolem Milana Tomašíka byla letos stálice, o kterou jsme se mohli opřít a zranění Martina Tokoše ji hodně poznamenalo. Vypadl nám na skoro celé play-off i Dominik Beneš a nemoci trápily i další klíčové hráče jako Jakuba Bínu. Museli jsme trochu improvizovat a na našich výsledcích se to projevilo. Tým ale ukázal sílu a došel si pro superfinále. O to víc si ceníme toho, že jsme to zvládli," rozpovídal se trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Tatran bude bojovat už o svůj 17. titul a v superfinále se představí po dlouhých sedmi letech. "Povedlo se nám tu křivku otočit. Před čtyřmi lety to šlo výsledkově dolů, ale my té cestě věřili a tohle je odměna, že jsme zpět mezi nejlepšími týmy," je rád kouč Tatranu Milan Fridrich.

Mezi ženami proti sobě nastoupí FBC Ostrava a Chodov. První jmenovaný celek v semifinále překvapivě vyřadil Vítkovice, které měly na svém kontě 70 vyhraných zápasů v řadě. "Způsob, jakým jsme vyhráli, byl obrovským překvapením i pro nás samotné. Každou další výhrou nám rostla křídla," přiznal ostravský kouč Jakub Robenek.

Související obsah

​Naopak Chodov je ve finále počtvrté za sebou, ale třikrát z toho prohrál s Vítkovicemi v prodloužení. Trenér pražského celku Lukáš Procházka je tak rád, že se utká s ostravským FBC. "Trochu se mi ulevilo," přiznal i nynější kouč ženské reprezentace.

Sobotní superfinálový den ale nebude pouze o soubojích o titul. Bude se zároveň jednat i o oslavy 30 let florbalu v Česku. Bude oceněno několik osobností, které se zasloužily o rozvoj tohoto sportu. Dále bude probíhat autogramiáda několika hráčů i legendy běžeckého lyžování Kateřiny Neumannové. Veškerý program odstartuje už dopoledne, kdy se bude bojovat o titul ve středoškolském poháru – Subterra Cupu. Do něj se zapojilo celkem 560 týmů.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události