Hokej

Motor se odvolává proti trestu pro Gulaše: Tomášek fauloval a simuloval

Motor se odvolává proti trestu pro Gulaše: Tomášek fauloval a simuloval
Milan Gulaš v dresu Motoru Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Rozhodujícím momentem třetího semifinále play-off mezi Motorem a Spartou byl jednoznačně hrubý faul Milana Gulaše. Jeho vyloučení výrazně ovlivnilo chod utkání. Sparta totiž vyrovnala a poté rozhodla v prodloužení. Zkušený Gulaš dostal trest na čtvrté utkání, s tím ale nesouhlasí vedení českobudějovického celku a proti rozhodnutí se odvolává.

Vedení čtvrtého týmu základní části argumentuje tím, že David Tomášek sám fauloval a poté simuloval. Milan Gulaš krosčekem trefil reprezentačního útočníka do hlavy a ten spadl k zemi. "Vadí nám, že se zákrok Milana Gulaše absolutně neposuzuje v kontextu toho, co se stalo. Tomášek ho nejprve jednoznačně podrazil, za což žádný trest nedostal," vydal Motor na oficiálním klubovém webu

"Milan ve frustraci oplácel, ale žádný ze záběrů rozhodně neprokazuje, že by Tomáška trefil do hlavy, proto s trestem nejen v zápase, ale ani s tím dodatečným, zásadně nesouhlasíme! Naopak jsme podali podnět na prošetření simulace hráče Tomáška, který teatrálně předstíral úder do hlavy, přičemž následně zápas zcela bez problémů dohrál, byl dokonce nejvytěžovanějším hráčem Sparty v utkání a nahrál na vítěznou branku," argumentuje navíc generální manažer českobudějovického celku Stanislav Bednařík. 

Motor v prohlášení dále uvedl, že předsedovi rozhodčích Vladimíru Šindlerovi posílá hned pět situací k posouzení, které se staly v posledních osmi minutách třetí třetiny. "Nejvíc do očí bijící je změna posuzování postavení hráče v brankovišti, kdy u prvního gólu Sparty bylo zcela přehlédnuto, zatímco za stavu 2:2 bylo pískáno prakticky okamžitě," dodal Bednařík.

Související obsah

​Motor hraje proti pražské Spartě utkání číslo čtyři v pátek 8. dubna v 19:00. Disciplinární komise má tak jen pár hodin na rozhodnutí o tom, zda druhý nejproduktivnější hráč jihočeského celku v základní části Tipsport extraligy do důležitého čtvrtého semifinále play-off nastoupí. 

I v NHL se občas stane, že elitní útočník předvede surový zákrok. Takto se prezentoval Auston Matthews:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události