Třinec postoupil nejrychlejší cestou, Motor odvrátil konec sezony

Radost Ocelářů Třinec v utkání s Mladou Boleslaví | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Tipsport extraliga má prvního finalistu, kterým je mistrovský Třinec. Oceláři postoupili do vrcholu sezony nejrychlejším stylem a v play-off zatím ani jednou neprohráli. Slezané tak mohou snít o zlatém hattricku. O pár hodin později se mohli Oceláři dočkat soupeře, ale to se nestalo. Motor po výhře 3:1 pokračuje v semifinále play-off.

Ve třetím semifinále Třinec prohrával ještě dvě minuty před koncem utkání o dvě branky a vypadalo to na úvodní prohru v play-off. Mužstvo kolem trenéra Václava Varadi ovšem vyrovnalo a v prodloužení zvítězilo. A také v pátek slezský celek začal výborně. Na začátku desáté minuty se prosadil poprvé v letošním play-off Vladimír Dravecký.

Nadále se hrálo opatrně a ani jeden celek se nedostával do velkých šancí. Až v závěru druhé části se trefil po jednozápasovém trestu nestárnoucí kanonýr Martin Růžička. Ten se prosadil v přesilové hře z dorážky v brankovišti. V předposlední minutě druhé části ujížděl ještě Hrňa, kterému se ale nepovedlo dát na 3:0 pro hosty.

Hosté si ve třetí třetině hru kontrolovali a chtěli si dvoubrankovým náskokem dojít pro finále. Dlouho se to dařilo, ale hvězda play-off dala Mladé Boleslavi naději. Miloš Kelemen po odrazu od zadního mantinelu poslal kotouč do branky a necelé čtyři minuty před koncem třetí části to bylo o jediný gól. Bruslaři se do velkého závěrečného tlaku nedostali a Oceláři postoupili do finále počtvrté v řadě.

Od 19:00 se hrálo v Českých Budějovicích, kde Sparta mohla postoupit do finále. První branka padla až ve 23. minutě, kdy se prosadil domácí útočník Daniel Voženílek, který prostřelil Hudáčka z levého kruhu. Sparta odpověděla o jedenáct minut později, kdy vyrovnal Erik Thorell. Přesně o dvě minuty později se trefil Jindřich Abdul a jeho trefa byla nakonec rozhodující.

Domácí útočník se trefil z dorážky a nadvakrát. Motor následně přežil dvě velké šance a sám odpověděl, Lukáš Pech ujel a vstřelil svou další branku v letošním play-off. Pražané již nestihli odpovědět, a tak se série přesouvá na pátý duel do hlavního města.