Fotbal

Sir Alex Ferguson je ve vatě. Od United stále dostává milionovou výplatu

Sir Alex Ferguson je ve vatě. Od United stále dostává milionovou výplatu
Zdroj: profimedia.cz

To je panečku důchod. Už je tomu devět let, co Sir Alex Ferguson odstoupil post trenéra Manchesteru United, ale stále vydělává pěkné peníze. Za dvacet dnů práce v roce od klubu dostává roční výplatu 58,5 milionu korun.

Kdo by si dnes 80letého Skota nepamatoval. Rudé ďábly vedl od roku 1986, s Manchesterem 13krát vyhrál Premier League a dvakrát Ligu mistrů. Lavičku opustil v roce 2013, ale stále u klubu zůstává jako ambasador.

A právě za tuto čestnou PR pozici má podle The Sun inkasovat odměnu 2 miliony liber ročně (58,5 milionu korun), a to za "20 dnů práce v roce," píší v Británii.

Související obsah

​Nicméně i bez výplaty by Ferguson nestrádal. Podle britského deníku loni inkasoval čistý zisk 356 milionů korun ze svého podnikání. Aktiva jeho registrovaných společností za uplynulý rok vzrostla z 877 milionů na 1,17 miliardy korun.

Po ukončení kariéry také inkasoval majlant za úspěšný bestseller "Alex Ferguson: My Autobiography". Knihy, ve které nejúspěšnější trenér britské historie popisuje své působení v Manchesteru United a vztahy s hvězdami jako David Beckham, Ryan Giggs či Roy Keane, se prodaly miliony kopií.

Podívejte se na sestřih zápasu Manchester United s Atléticem Madrid, který pro Ďábly znamenal konečnou v Lize mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události