Everton v důležitém utkání přehrál United, Chelsea dala kanára

Radost hráčů Evertonu ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia.cz

Liverpoolský Everton nezažívá letos dobrou sezonu. Tým Franka Lamparda byl před kolem bod od sestupu, a tak musel bezpodmínečně doma porazit Manchester United, což se nakonec po výhře 1:0 povedlo. Netrefil se ani trápící se kanonýr Cristiano Ronaldo. Chelsea po prohře v Lize mistrů roznesla Southampton 6:0, Arsenal podruhé v řadě prohrál. Naopak největší rivala z Tottenhamu vyhrál 4:0.

Do první šance se dostali hosté, jmenovitě to byl Marcus Rashford, který si naskočil na centr z levé strany. Jeho hlavička ale skončila v rukavicích dobře zasahujícího Pickforda. A i díky této situaci šel Everton do vedení. Anthony Gordon dostal připravený balón před vápno, odkud technickou střelou poslal svůj celek do vedení.

Navýšit vedení mohl Brazilec Richarlison, jehož zblokovaná střela šla pod víko, ale de Gea vytáhl první fantastický zákrok večera. Red Devils se ve zbytku utkání nemohli dostat do ničeho vážného, až v nastavení zakončoval Ronaldo, ale jeho rána nebezpečná nebyla. Pickford udržel čisté konto a Toffees mají důležité tři body.

Chelsea po prohře v Lize mistrů s Realem Madrid jela na půdu Southamptonu, kde vyhrála naprosto jasně 6:0. Již po půlhodině to bylo 4:0, trefili se Alonso, Mount, Werner a Havertz. Ve druhém poločase se podruhé v duelu prosadili Timo Werner a Mason Mount. The Blues si tak upevnili třetí flek v Premier League.

Po velmi dobrých výkonech prohrál podruhé v řadě londýnský Arsenal, který hostil Brighton. Hosty poslal do vedení ve 29. minutě Trossard, do poločasu vyrovnal Martinelli, ale po diskuzi s VARem byl gól odvolán. Ve druhém poločase přidal druhý gól Mwepu, branka Ödegaarda v 89. minutě již nic neřešila.

Skvělou formu má také Tottenham, který dává velký počet branek a pod Antonio Contem funguje jako namazaný stroj. Na hřišti Aston Villy vstřelili hráči Spurs celkem čtyři branky a odvezli si další výhru. Hattrickem se blýskl skvělý Son Hung-min, Švéd Kulusevski dal branku a zapsal také jednu asistenci.