Derby v Bundeslize: Bavorské vyhrál Bayern díky penaltě, berlínské Union

Ve 29. kole německé Bundesligy se v mnichovské Allianz Aréně sehrálo bavorské derby, které rozhodla jediná branka z penalty, kterou proměnil polský útočník Robert Lewandowski. Vyhrál také Kolín, který doma prohrával již 0:2, raduje se i Wolfsburg, který v záchranářském souboji přejel Bielefeld.

Bavorské derby mezi Bayernem a Augsburgem bylo dlouho bezbrankové a moc šancí nenabízelo. Hosté byli v první polovině o něco aktivnější, ale do zakončení se nedostali. Po hodině hry to zkoušel zpoza vápna domácí Kimmich, ale brankář Gikiewicz si připsal parádní zákrok.

Rozdílová situace celého duelu přišla v osmdesáté minutě, kdy Reece Oxford zahrál ve vápně nešťastně rukou a po diskuzi s VARem nařídil sudí Ittrich pokutový kop pro domácí. K penaltě se postavil Robert Lewandowski, který k pravé tyčce vstřelil svůj dvaatřicátý gól v letošním ročníku. Vedení mohl ještě navýšit Kingsley Coman, ale ten z levé strany neskóroval.

​Na hřišti posledního Fürthu zvítězila Borussia Mönchengladbach 2:0 a Wolfsburg v záchranářském souboji rozstřílel Bielefeld naprosto jasně 4:0. Kolín se udržel v souboji o evropské poháry. Doma sice prohrával s Mohučí 0:2, ale tým od řeky Rýn skvěle otočil a vyhrál nakonec 3:2. Na lavičce domácích se objevil i český záložník Tomáš Ostrák.

Posledním duelem sobotního programu bylo berlínské derby, doma hrála Hertha. Do vedení se po půlhodině dostali hosté, když se prosadil Haraguči, domácím se povedlo srovnat na začátku druhého poločasu. Vlastní branku si dal obránce Unionu Baumgartl.

Hosté ale neskládali zbraně a pokračovali ve své hře. Postupně se prosadili Prömel, Becker a Michel. Čtyři různí střelci Unionu zařídili cenné vítězství v městském derby v poměru 4:1.