Sparta dramatizuje boj o titul, po výhře v Teplicích ztrácí na Slavii jediný bod

Radost Tomáše Čvančary Zdroj: 'Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalová Plzeň si mohla upevnit vedoucí místečko ve Fortuna lize, ale proti stál těžký soupeř. Sigma sice s týmem Michala Bílka ztrácela, ale nakonec stav utkání po pěkné brance ze standardky srovnala a vybojovala cenný bod. Slovácko si po třetí výhře v řadě upevnilo čtvrté místo v nejvyšší soutěži. Sparta jasně vyhrála v Teplicích a dramatizuje boj o titul.

Viktoria jela do Olomouce s náskokem jednoho bodu na vítěze posledních tří ročníků. Možná překvapivě se hrál útočný fotbal na obě strany a jednzajímavá šance střídala druhou. Před půlhodinou hry mohl skórovat Chorý, ale na dlouhou nohu netrefil míč. Na druhé straně v dobré šanci přestřelil branku domácí Růsek.

První branka padla v 57. minutě a postaral se o ní hostující útočník Jean David Beauguel, který dostal do vápna přízemní centr z levé strany a levačkou poslal balón k levé tyčce branky Macíka. Brzy mohl navýšit Chorý, ale jeho střela byla před brankou zablokována, čehož pak bývalý útočník Olomouce mohl pouze a jen litovat.

Šest minut po hodině hry vletěl do vápna míč z levé strany, to v době, kdy Sigma rozehrávala rohový kop. Obránce Hubník jej parádně prodloužil na zadní tyčku, kde Antonín Růsek pouze nastavil placírku a mohl se jít radovat. Plzeň tak ztratila dva body a Slavia ji může v neděli v tabulce přeskočit.

​Slovácku se povedlo upevnit si solidní čtvrté místo po výhře 3:1 nad poslední Karvinou. Již ve druhé minutě si dal vlastní branku hostující Marco Túlio, domácí navíc pokračovali v aktivní hře a dočkali se dalších branek. Ve druhém poločase se prosadili Cicilia a Hofmann. Za hosty pouze snižoval Estonec Siňavskij.

První poločas byly aktivnější Teplice, nebezpečně to zkoušel například Vondrášek z rohového kopu. Na konci poločasu tvrdě pálil Hložek, ale jeho bomba byla vyražena Grigarem. Sparta se rozjela až ve druhém poločase. Hned na startu se prosadil se štěstím Tomáš Čvančara, o pár minut později navyšoval obránce Martin Vitík.

Produktivní posila Tomáš Čvančara se po hodině hry prosadil ještě jednou, přihrávku Haraslína zakončil do odkryté branky a Pražané šli již do tříbrankového vedení, které si udrželi do konce utkání. Před nedělním utkání Slavie ztrácí Sparta na svého rivala jediný bod, na aktuálně první Plzeň dva.