Inter porazil Veronu a přiblížil se k AC, vyhrál i Juventus

V italské Serii A to letos vypadá na zuřivý souboj o titul mezi městskými rivaly, a to až do posledního kola. Inter využil pondělního zaváhání ACM a na doma přehrál Veronu, za kterou opět nenastoupil Antonín Barák. Při výhře 2:0 se prosadili Barella, a také nestárnoucí kanonýr Edin Džeko. Po obratu se raduje také Juventus, který porazil Cagliari a ještě může promluvit v boji o titul.

Inter chtěl využít zaváhání městského rivala, který na začátku týdne hrál na domácí půdě 0:0. V případě zisku tří bodů by se přiblížil na jeden bod s tím, že mají Nerazzurri zápas k dobru. Milánští začali aktivně a v 18. minutě zkoušel štěstí Perišič, ale jeho zakončení zpoza vápna chytil brankáře Montipo.

Po dvaceti minutách ale modročerní již vedli, Nicolo Barella dostal přihrávku k pravé tyčce, kde v těžké pozici zakončoval pod víko. Ve 30. minutě to bylo o góly dva, Edin Džeko si dobře naběhl na rohový kop a levačkou poslal míč do sítě. Inter Milán si následně hlídal vedení. Navýšit mohl ještě Danilo D'Ambrosio, ale toho excelentně vychytal Montipo.

Cagliari hrálo doma proti Juventusu, který se chce ještě poprat o titul. Domácí celek ale začal skvěle a již v desáté minutě se prosadil produktivní střelec Joao Pedro. Turínskému celku se povedlo srovnat po dvaceti minutách, ale Adrien Rabot stál v ofsajdovém postavení. Stará dáma srovnala v první minutě nastavení prvního poločasu. Hlavou se prosadil Matthijs de Ligt.

Fenomén posledních let pokračoval ve velkém tlaku ve druhém poločase a vše eskalovalo v 75. minutě, kdy si naběhl za obranu Dušan Vlahovič, který prostřelil Cragna na první tyčku a zářil Juventusu důležité tři body.