Slavia využila zaváhání Plzně a vede ligu, dvakrát se prosadil Lukáš Provod

Ivan Schranz a Lukáš Provod se radují ze vstřelené branky Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Slavia geniálně využila zaváhání do té doby vedoucí Viktorie Plzeň a dostala se sama na čelo Fortuna ligy. Jasnou výhru nad východočeským soupeřem řídil Lukáš Provod, který vstřelil dvě branky sešívaných. Gólově se prosadili ještě Ivan Schranz a Ibrahima Traoré.

Sešívaní přivítali po náročném utkání na hřišti Feyenoordu východočeské Pardubice s devíti změnami v základní sestavě. Provod ve třinácté minutě zakončoval do brankáře Letáčka, na druhé straně zahrozil Kamil Vacek. První gól padl až v závěru prvního poločasu, Ousou byl faulován ve vápně a Provod proměnil penaltu.

Stejný hráč, který byl několik měsíců zraněný, navýšil na 2:0 po parádní kombinaci. Reprezentační záložník zakončil po zemi k levé tyčce a Slavia začala dominovat. O sedm minut později přišla další kombinační slast, na jejíž konci byl Ivan Schranz. Tečku za duelem udělal Ibrahima Traoré, jehož vyzval po neúspěšné kličce ke skórování Stanislav Tecl.

Díky brankám Ewertona a Douděry se povedlo vyhrát Mladé Boleslavi nad českobudějovickým Dynamem. Jablonec se již tradičně trápil a domácí remízu se Zlínem vystřelil až v závěrečné dvacetiminutovce útočník Ikaunieks. Baník nedokázal vstřelit branku Hradci Králové, duel nakonec skončil bezbrankovou remízou.