Tenis

Tenistka Clijstersová opět končí kariéru. Čekají mě nová dobrodružství, těší se

Tenistka Clijstersová opět končí kariéru. Čekají mě nová dobrodružství, těší se
Tenistka Kim Clijstersová | Zdroj: profimedia.cz

Belgická tenistka Kim Clijstersová opět končí kariéru. 38letá hráčka a bývalá světová jednička se chce naplno věnovat rodině.

"Rozhodla jsem se, že už nebudu hrát oficiální turnaje. Už se nemohu dočkat, jaká nová dobrodružství mě čekají," uvedla Clijstersová na sociálních sítích.

38letá Belgičanka končí kariéru už potřetí. Nejdříve oznámila konec v roce 2007, následně se ale vrátila a získala tři grandslamové tituly. V roce 2012 pak přišel druhý konec, který ale také nebyl definitivní. O sedm let později totiž Kim Clijstersová jakožto maminka tří dětí oznámila, že chce zpátky do vrcholového tenisu.

Související obsah

​Jenže comeback se příliš nevydařil, za což z velké části mohl koronavirus a také zranění kolene, se kterým musela v minulém roce na operaci. "Pořád ráda hraji. S mým rozvrhem by tři čtyři dny stačily na to, abych si udržela rytmus, ale určitě by to nestačilo, kdybych chtěla hrát turnaj. Kdybych chtěla hrát v Austrálii, jsou to tři až čtyři týdny. To v téhle fázi našeho rodinného života prostě nejde," dodala Clijstersová s tím, že se chce naplno věnovat rodině, se kterou se odstěhovala do USA.

S kariérou se překvapivě rozloučila také světová jednička
Ashleigh Bartyová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události