Velké překvapení. Djokovič se na turnaji v Monte Carlu loučí už po prvním zápase

Světová jednička Novak Djokovič nezvládla první zápas na turnaji v Monte Carlu a překvapivě končí. Srbský tenista nestačil ve třech setech na Španěla Alejandra Davidoviche Fokinu a prohrál 3:6, 7:6 a 1:6.

Tak takhle brzký konec si Novak Djokovič na turnaji v Monte Carlu asi nepředstavoval. 34letý Srb však v souboji se Španělem Fokinou od začátku tahal za kratší konec a brzy prohrával 1:4. Díky brejku sice dokázal snížit na 3:5, ale 22letý soupeř vzápětí při podání Djokoviče proměnil první setbol a získal první sadu.

46. hráč světového žebříčku začal výborně i ve druhém setu, kdy dokonce vedl 3:0. Jenže pak mu odešel servis a světová jednička se dostala zpátky do hry, a nakonec druhý set vybojovala v tie-breaku.

​Třetí sada však opět patřila Fokinovi, jenž Djokoviče třikrát brejknul, a nakonec dotáhl celou sadu do vítězství 6:1. Po výhře ve třech setech tak 22letý Španěl postupuje do třetího kola, kde se utká s vítězem duelu Goffin vs. Evans. Právě David Goffin dokázal v prvním kole porazit Jiřího Lehečku po výsledku 6:4 a 6:3.

To Novak Djokovič, jenž hrál v letošním roce teprve druhý turnaj, končí překvapivě už po prvním zápase.