Hokej

Musíme si zachovat českou DNA, hlásí kouč Jalonen. A chce volat Červenkovi

Musíme si zachovat českou DNA, hlásí kouč Jalonen. A chce volat Červenkovi
Finský hokejový trenér Kari Jalonen | Zdroj: Profimedia

Česká hokejová reprezentace se už třetí týden připravuje na světový šampionát, který odstartuje za měsíc ve finských Helsinkách a Tampere. Národní tým sehrál dva přípravné zápasy a postupně se k němu připojují noví hráči. S některými chce čerstvě zvolený kouč Kari Jalonen ještě mluvit, například s matadorem Romanem Červenkou. Navíc se snaží tvořícímu se týmu vštěpit specifický styl.

Aktuální kádr reprezentace sestává ze sedmadvaceti hráčů, od přípravného kempu ve Znojmě se ale jeho složení změnilo. Nový trenér Jalonen totiž přivítal hned sedm nových hráčům.

Jedním z nich je Jiří Smejkal, který prožil ve finském Lahti vynikající sezonu. Přestože jeho týmu skončila sezona už na konci března, připojil se vinou zdravotních problémů až teď. S koučem se totiž domluvil, že si dopřeje odpočinek kvůli bolavé kyčli.

Stejně tak si krátce odpočinul i Lukáš Klok. Ten zase laboroval s kolenem. Oba už jsou ale připravení, aby se poprali o další reprezentační akci.

Související obsah

​Jalonenovi se hlásil i obránce Libor Zábranský, jenž se v mužstvu potká se svým otcem, který Finovi dělá asistenta. "Mluvil jsem o něm s Olli Jokinenem. Říkal jsem mu, že tady máme hodně mladých kluků, on mi ho doporučil. Jeho názoru můžu věřit, ve Finsku měl skvělou sezonu. Chci se tady na něj podívat," prozradil pro hokej.cz, proč na mladého beka ukázal.

Kromě toho přemýšlí zbrusu nový šéf české střídačky i o dalších hráčích z nejvyšší české soutěže i dalších evropských lig. "Sledujeme extraligu i další ligy. Některým dalším klukům skončila sezona, budeme o nich diskutovat a případně je kontaktovat. Pak uděláme rozhodnutí," uvedl.

Dokonce přiznal, že chce kontaktovat i velezkušeného forvarda Romana Červenku. "Díval jsem se na olympiádu a musím být upřímný – hrál tam opravdu dobře. Tento týden mu zavolám a promluvíme si."

Související obsah

​Kromě získávání posil ale finský kouč vštěpuje týmu styl, s nímž se chce na MS představit. "Na mezinárodní scéně musí hrát dobře defenzivně i ofenzivně kompletní pětka. Pracujeme na tom. Pořád si ale musíme zachovat českou DNA," uzavřel.

Fin Kari Jalonen při prvním tréninku české hokejové reprezentace:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události