Další sporty

Házenkáři ve druhém poločase zabrali, v kvalifikaci o MS vybojovali remízu

Házenkáři ve druhém poločase zabrali, v kvalifikaci o MS vybojovali remízu
Čeští házenkáři Zdroj: Profimedia

Neexistuje častější soupeř české reprezentace v házené mužů než je Severní Makedonie. Tým nového kouče Xaviera Sabatého sehrál ve Zlíně první utkání kvalifikace o světový šampionát. Češi celé utkání ztráceli, ale drtivým závěrem si nakonec vystříleli remízu. Vítěz odvety tak postoupí na mistrovství světa.

Nový kouč šel do utkání s Tomášem Mrkvou v brance, ale začátek se vůbec nevydařil. Po devíti minutách to bylo 1:5 v neprospěch českého národního týmu a situace se do konce poločasu moc neměnila. Celek španělského kouče se sice blížil a do poločasu stáhl náskok Makedonců na tři branky. 

Opět se nepovedl ani vstup do druhé části a po pěti minutách to bylo o propastných sedm branek. Výsledek se pomalu a jistě začal měnit v poslední dvacetiminutovce. Český výběr za deset minut stáhl náskok z šesti gólů na čtyři a šlo se do posledních minut zápasu. 

Související obsah

Ještě pět minut před koncem celek, který je v přestavbě po odchodu opor posledních let, prohrával o čtyři góly. V závěru ale ani jednou neinkasoval a sám se dotáhl na konečnou remízu 24:24. V posledních třech minutách se dvakrát prosadil Stanislav Kašpárek. Odveta je v plánu v neděli od 19:00.

Střelecky se nejvíc prosazovali Matěj Klíma s Jakubem Hrstkou, kteří patří mezi největší hvězdy výběru Xaviera Sabatého. Třikrát se trefili i Babák s Kašpárkem, po dvou brankách zapsali Zeman, Piroch a Choleva. Za hosty se nejčastěji prosadil Filip Taleski.

Kvalifikace o MS: 
Česko – Severní Makedonie 24:24 (10:13)
Nejvíce branek:
Jakub Hrstka 5/2, Klíma 5, Kašpárek 3 – Taleski 6, Georgievski 5, Lazarov 4/1.
Rozhodčí: Erdogan – Özdeniz (oba TUR).
Sedmimetrové hody:
2/2 – 4/1. Vyloučení: 4:4.  

Ukrajinští házenkáři si i v době války zahráli zápas v Německu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události