O mladou hvězdu Barcelony je zájem. Liverpool chce zaplatit přes miliardu

Gavi Zdroj: Profimedia

Podle španělských médií se vedení Liverpoolu rozhodlo, že přivede do svého týmu sedmnáctiletou hvězdičku z Barcelony Gaviho. Údajně je za něj ochotno zaplatit jeho výstupní klauzuli ve výši 41 milionů liber (1,2 miliardy korun). Anglický klub ale není jediný, který má o mladého hráče zájem. Pokukuje po něm také francouzské PSG a německý Bayern.

Gavi má v Barceloně stále platnou smlouvu až do 30. června příštího roku. Katalánský klub by s ním rád kontrakt prodloužil, o což stojí i sám hráč, ale chce cítit, že si ho klub víc váží, což by se mělo promítnout ve výši platu. Lidé okolo Gaviho ale nevěří, že by se momentálně mohl v tomto aspektu přiblížit k těm největším hvězdám.

Okolo Gaviho tak podle španělského deníku Sport začalo kroužit několik těžkých vah světového fotbalu. Vedle Liverpoolu, který je za něj ochoten zaplatit 1,2 miliardy korun, což je jeho výstupní klauzule, se o něj zajímá také Mauricio Pochettino z PSG nebo Julien Nagelsmann z Bayernu Mnichov.

​Mladý střední záložník v letošní sezoně nastoupil do 26 zápasů španělské ligy, ve kterých vstřelil dva góly a na dalších šest přihrál. Představil se i skoro ve všech utkáních základní skupiny Ligy mistrů a Evropské ligy, kde se ale neprosadil. Vynechal pouze první zápas proti tureckému Galatasarayi, který zmeškal kvůli trestu za žluté karty. "Gavi je velmi všestranný hráč a může hrát na více pozicích," ocenil svého svěřence trenér Xavi Hernández.

Gabi si premiéru v áčku Barcelony odbyl na začátku aktuální sezony proti Getafe, kdy odehrál 16 minut. Od té doby vynechal v lize pouze dva zápasy kvůli koronaviru a trestu za karty. V březnu poprvé oblékl také dres seniorské reprezentace, kdy mu trenér Enrique dal šanci v přátelských zápasech proti Albánii a Islandu, ve kterých dohromady odehrál 85 minut.

Real Madrid, hlavní rival Barcelony, prohrával v nedělním šlágru se Sevillou 0:2. ve druhém poločase ale skóre otočil: