Derby della Madonnina ovládl Inter. V Italském poháru jde do finále

Zdroj: profimedia.cz

V úterý večer zraky fotbalových fanoušků na Apeninském poloostrově směřovaly k jedinému utkání, a to Derby della Madonnina v rámci semifinále Italského poháru. Souboj rivalů z Milána ovládl tentokrát Inter, ačkoli druhý celek byl co do počtu střel aktivnější, utrpěl porážku 0:3. Dva góly vstřelil argentinský útočník Lautaro Martinez.

Inter Milán a AC Milán v lize svádějí boj o první místo tabulky. V úterý večer se utkaly ve druhém zápase semifinále Coppa Italia. Po prvním, remízovém utkání 0:0, byly šance na obou stranách vyrovnané, ale hned hned ve čtvrté minutě misky vah na svou stranu převážili domácí.

Lautaro Martinez se rychle zorientoval v pokutovém území a střelou do pravého horního rohu branky poslal Nerazzuri do vedení. Autor prvního gólu udeřil znovu ve 40. minutě, kdy gólmana překonal parádním lobem. Rozhodně však nešlo o jednoznačný zápas, což potvrzují i zápasové statistiky. AC byl dokonce střelecky aktivnější (19 střel, 6 na bránu oproti 10 střelám, 4 na bránu) a už slavil kontaktní gól, ale trefa Bennacera v 66. minutě nemohla být kvůli ofsajdu uznána. Osm minut před koncem přibyl další gól do sítě Rossoneri. Na konečných 3:0 zvýšil Robin Gosens.