Dvougólový Vrána sestřelil obhájce titulu. K výhře Toronta pomohl Kämpf

Hned deset zápasů měla v noci na programu NHL. Z českých hokejistů byl nejvíce vidět Jakub Vrána, který dvěma góly sestřelil Tampu. Jeho Detroit vyhrál 4:3. Trefil se také David Kämpf z Toronta. Maple Leafs porazili Philadelphii 5:2.

Detroit na ledě Tampy Bay prohrával od 24. minuty, když se trefil Ross Colton, na jehož branku přihrával Ondřej Palát. Red Wings se ale podařilo otočit skóre. Ve 27. minutě poslal Detroit do vedení Jakub Vrána. Tomu nahrál Filip Zadina a prvně jmenovaný propálil vše, co mu stálo v cestě.

Hosté se dostali do vedení 3:1, ale Lightning srovnali na 3:3. Rozhodnutí přišlo v 46. minutě. Jakub Vrána se dostal do samostatného úniku a prostřelil Vasilevského. Detroit tak zvítězil 4:3.

Dalším Čechem, který v noci skóroval, byl David Kämpf z Toronta. V utkání s Philadelphií zvyšoval na 4:1, když dokázal tečovat nahození Ljubuškina. Maple Leafs nakonec porazili Flyers 5:2.

​V brance Calgary se představil Daniel Vladař, který si proti Nashvillu připsal 25 zákroků a úspěšnost zákroků měl 92,6 %. Flames ale pomohl pouze k bodu. Predators vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Noční výsledky NHL:

Montreal Canadiens – Minnesota Wild 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. K. Fiala (Zuccarello, Kaprizov), 43. Boldy (K. Fiala, Jordie Benn).

New York Rangers – Winnipeg Jets 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. R. Strome (Zibanejad, Panarin), 52. A. Fox (Panarin, Copp), 60. R. Strome (Copp, Kreider).

Tampa Bay Lightning – Detroit Red Wings 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Colton (Stamkos, Palát), 30. Kučerov (Hedman, Stamkos), 41. Colton (Stamkos, Černák) – 25. Sundqvist (DeKeyser, Seider), 27. J. Vrána (Zadina, Walman), 29. L. Raymond, 46. J. Vrána.

Toronto Maple Leafs – Philadelphia Flyers 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Liljegren (Kerfoot, W. Nylander), 34. W. Nylander (Marner, Tavares), 40. Spezza (Giordano, Simmonds), 51. Kämpf (Ljubuškin, I. Michejev), 59. I. Michejev (Engvall, Brodie) – 29. J. van Riemsdyk (Yandle, Konecny), 58. Attard (Konecny).

New York Islanders – Florida Panthers 2:3 pr. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Aho (Greene, Bellows), 42. Pageau (Barzal, Dobson) – 35. Barkov (Giroux, Huberdeau), 57. Barkov (Gudas, Huberdeau), 61. Barkov (Huberdeau, Forsling).

Nashville Predators – Calgary Flames 3:2 náj. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 28. F. Forsberg (Johansen, Josi), 33. Duchene (F. Forsberg, Mikael Granlund), rozh. náj. Mikael Granlund – 36. Mangiapane (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 47. Mangiapane (Toffoli, Hanifin). Za hosty chytal Daniel Vladař, připsal si 25 zákroků, inkasoval 2 góly a úspěšnost měl 92,6 %.

St. Louis Blues – Boston Bruins 2:3 pr. (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Bučněvič (Tarasenko, Kyrou), 40. R. Thomas (Tarasenko, Bučněvič) – 22. DeBrusk (Grzelcyk), 30. T. Hall (Forbort, Haula), 61. McAvoy (DeBrusk, Coyle).

Anaheim Ducks – Los Angeles Kings 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Henrique (T. Terry, Fowler) – 21. A. Kempe, 41. Danault (Arvidsson, M. Roy).

Vancouver Canucks – Ottawa Senators 3:4 náj. (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 2. J. T. Miller (Q. Hughes), 16. Boeser (B. Hunt, J. T. Miller), 47. Dermott (Boeser, Q. Hughes) – 25. Formenton (N. Zajcev, Stützle), 43. P. Kelly (Brännström, Zub), 44. Formenton (N. Zajcev, Hamonic), rozh. náj. Gaudette.

San Jose Sharks – Columbus Blue Jackets 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Reedy (Gregor, Couture), 9. Balcers (Bordeleau), 19. Reedy (Chmelevski) – 42. Roslovic (Danforth, Johnson), 54. Roslovic (J. Voráček, Bean).