Fotbal

Kanga se pustil do Rosického. Jsi opravdu špatný manažer, vzkázal mu

Kanga se pustil do Rosického. Jsi opravdu špatný manažer, vzkázal mu
Guélor Kanga Zdroj: profimedia.cz

Tomáš Rosický, který zastává v pražské Spartě funkci sportovního manažera, pomluvil na konci března bývalého hráče letenského klubu Guélora Kangu. Téměř po měsíci se africký fotbalista vyjádřil na svém osobním twitterovém účtu, kde někdejší hvězdu české reprezentace totálně shodil. Nazval jej dokonce špatným manažerem.

Guélor Kanga ve Spartě strávil dva roky, ve kterých sehrál téměř sedmdesát utkání. Fanoušky rozděloval od začátku, k občasným incidentům přidal ale i skvělé výkony. Po odchodu ze Sparty se dokonce spekulovalo o jeho věku, který si ovšem nakonec dokázal obhájit. 

Reprezentant Gabonu byl na konci března sportovním ředitelem Sparty pomluven na setkání s fanoušky. Někdejší hvězda Arsenalu jej nešetřila, a dokonce jej nazvala de*****. "Jestli je Kanga černej, nebo bílej, je mi jedno, hlavní je, že to byl strašnej de***," pronesl tehdy Rosický. "Jeden z fanoušků se ptal, jestli nám typologicky v kádru nechybějí hráči z Afriky nebo Jižní Ameriky," kontroval tiskový mluvčí Kasík. 

Nynější hráč srbského klubu Crvena Zvezda Bělehrad na slova svého bývalého šéfa odpověděl rázně. "Tomáši, ty víš, že jsem na hřišti pokaždé nechal 100 %. A ví to i fanoušci," začal zřídka. "Od doby, co jsem opustil klub, tak nevyhrál žádnou trofej. Tu poslední vyhrál, když jsem tam byl já," pokračoval ve faktickém popisu situace. 

Související obsah

​"Byl jsi dobrý fotbalista, ale jsi velmi špatný manažer," zakončil jednatřicetiletý gabonský reprezentant, který musel v létě vysvětlovat dokumenty o svém narození. Vše uvedl ve svém twitterovém příspěvku. Tomáš Rosický je delší dobu kritizován za svou práci, kterou na Letné vykonává. 

Rosický byl před sezonou rád, že udržel silný kádr pohromadě, prioritou byl titul a LM:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události