Sparta doma v play-off poprvé prohrála. Její fanoušci dělali v závěru ostudu

Andrej Nestrašil se raduje z gólu Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hokejisté Třince dali rychle zapomenout na úterní porážku z domácí haly. Vyprodaná O2 arena sledovala první domácí porážku Sparty ve vyřazovacích bojích. Pražané se sice tradičně dostali jako první do vedení, ale Oceláři dokázali utkání třemi góly otočit a vyhráli 3:2. Tento neúspěch velmi těžce nesli fanoušci Sparty, kteří dvě minuty před koncem zasypali led a střídačku Třince různými předměty. Jedna z mincí hozených z hlediště zasáhla i Milana Douderu, který to odnesl krvavým šrámem.

Sparta si z Třince do Prahy přivezla cennou výhru a nadějný stav série 1:1. Získanou výhodu chtěla potvrdit v prvním finálovým zápase v O2 areně. Svěřenci trenéra Jandače vstoupili do utkání lépe, když se Michal Řepík dostal ke střele z pravého kruhu a tvrdou ranou propálil Kacetla. Více výrazných gólových šancí už první třetina nenabídla, a tak se šlo do kabin za sparťanského vedení.

Ocelářům se ale na rozdíl od druhého utkání série podařilo srovnat. Ve 29. minutě se o to postaral Tomáš Marcinko, který za Hudáčka dorazil Marinčinovu střelu od modré čáry. Následně hráli Pražané dvě přesilovky v rychlém sledu, ale ani jednu početní výhodu nedokázali využít, a tak přišel trest. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny se gólově prosadil Andrej Nestrašil, který na mezikruží zachytil přihrávku svého spoluhráče a následně střelou pod břevno nedal Hudáčkovi šanci.