Hokej

Fenomén Pastrňák má v NHL 500 bodů. Překoná Eliáše a přiblíží se Jágrovi?

Fenomén Pastrňák má v NHL 500 bodů. Překoná Eliáše a přiblíží se Jágrovi?
David Pastrňák Zdroj: profimedia.cz

Česká hokejová hvězda David Pastrňák si nadále podmaňuje NHL. V noci se vrátil do sestavy Bostonu a dvěma body pomohl k výhře nad Rangers, navíc si připsal svůj pětistý bod v nejlepší hokejové lize. Stále se tak blíží nejlépe bodujícím Čechům v historii, posouvá se i v rámci organizace Bruins. Kam až doletí?

Nejvíce odskočený je Jaromír Jágr, který má v rámci NHL neuvěřitelných 1 921 bodů. Druhý je Patrik Eliáš se statistikou o devět stovek bodů méně, ale je posledním Čechem, který má tisícovku bodů. Třetím by teoreticky mohl být David Pastrňák, jenž má naprosto neskutečně nakročeno. 

V základní části NHL, kde se body počítají, má odehráno 508 duelů a má téměř bod na zápas. Aktuálně je čtyřiadvacátým nejlépe bodujícím českým hráčem historie. Na 23. místě je Martin Erat, jenž má náskok necelých padesáti bodů. Pak je to nabité, první desítku uzavírá Martin Straka, který v kariéře udělal 717 kanadských bodů. 

Nutno podotknout, že havířovskému rodákovi je pouhých 25 let, takže je před ním ještě například deset let. Je velmi pravděpodobné, že když si udrží statistiku, mohl by se stát druhým nejproduktivnějším českým hokejistou historie. 

Související obsah

Umístění Jméno Počet kanadských bodů
1. Jaromír Jágr (PIT, WSH, NYR, PHI, DAL, BOS, NJD, FLA, CGY) 1 921 (766+1 155)
2. Patrik Eliáš (NJD) 1 025 (408+617)
3. Milan Hejduk (COL) 805 (375+430)
24. David Pastrňák (BOS) 500 (239+261)

Kam až může tedy Pastrňák doletět? V bodech i brankách se teoreticky na druhé místo dostat může, na Eliáše mu aktuálně chybí necelých 170 tref, na Jágra astronomických 527 gólů. V brankách v početní výhodě je mezi českými hráči již sedmý. 

V historických statistikách Bostonu Bruins je k první desítce ještě daleko, chybí mu 174 bodů. Což je ovšem reálné stihnout za dvě sezony, deváté místo aktuálně patří Krejčímu. Nicméně sledovat výkony stále mladého útočníka bude velmi zajímavé, protože Pasta míří opravdu vysoko. 

Takto se Pastrňák prosadil poprvé po zranění:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události