Hokej

Zadina letos v NHL dohrál, v ohrožení je také světový šampionát

Zadina letos v NHL dohrál, v ohrožení je také světový šampionát
Filip Zadina v dresu Detroitu Zdroj: Profimedia.cz

Český hokejový útočník Filip Zadina musel na operaci slepého střeva a zákrok jej vyřadí ze hry do konce základní části NHL. Je navíc pravděpodobné, že si mladý útočník Detroitu nezahraje ani na světovém šampionátu ve Finsku.

Tak to je pech. Dvaadvacetiletý rodák z Pardubic musel na operaci, která jej vyřadí do konce sezony v NHL, což jej tolik mrzet nemusí, protože Red Wings zbývají odehrát poslední tři duely. Uvedl to hlavní trenér celku z Michiganu Jeff Blashill po utkání s Pittsburghem Penguins.

Větší mrzení může přijít již brzy. Rekonvalescence bývá individuální, trvat může pouhé dva týdny, ale klidně se může protáhnout až ndva měsíce. To by znamenalo, že by se někdejší šestka draftu nepředstavila na mistrovství světa v hokeji.

Související obsah

​Zadina letos prožil v NHL bodově nejlepší sezonu, ale na průlomový ročník stále čeká. V 74 zápasech nasbíral 24 bodů za deset branek a čtrnáct asistencí. Světového šampionátu se talentovaný forvard účastnil již v minulém roce, v osmi zápasech se mu povedlo dát dvě branky a přidat stejný počet nahrávek. 

Podívejte se na jeden z gólů Filipa Zadiny v letošním ročníku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události