Motorsport

Filip Salač má další body v Moto2, pomohla mu bouračka favoritů

Úřadující mistr světa kategorie MotoGP Francouz Fabio Quartararo si dojel pro výhru ve VC Portugalska. Získal tak pětadvacet bodů a posunul se průběžně na první místo dlouhodobého seriálu. Enea Bastianini, který do závodu vedl, spadl a nedojel. Do akce šel také Filip Salač, který si dojel pro další dva body. Výrazně mu ale pomohla bouračka devíti jezdců.

I závod v oblasti Algarve přinesl několik pádů. V královské kubatuře MotoGP startoval z pole position Johann Zarco, který ovšem hned na startu tuto pozici ztratil a dostal se před něj jeho krajan Fabio Quartararo. Ten si vedoucí pozici udržel až do konce závodu a v letošní sezoně zvítězil poprvé. 

Vedoucí muž závodu Ital Enea Bastianini spadl v devátém kole a tentokrát si pro pódium nedojel, na začátku sletěl také Jorge Martín. Sedm okruhů před koncem smetl Joana Mira čtvrtý muž kvalifikace Jack Miller. Závod celkem nedojelo sedm jezdců. 

O třetí pozici se bojovalo až do posledních kol a nakonec jej pro sebe uzmul Aleix Espargaró, druhý dojel již zmiňovaný Johann Zarco. Pátý byl dlouho Álex Márquez, ale nakonec skončil až za svým bratrem Marcem na sedmém místě. V kategorii Moto3 se radoval Španěl Sergio García. 

Související obsah

Pokud se v kategorii MotoGP padalo, tak v Moto2 se přímo létalo. Salač byl na startu třetí desítky, ale pak došlo k velké bouračce mezi devíti jezdci, kteří nepokračovali v závodu. Salač tak odstartoval z jedenáctého místa, ale brzy se propadl a nejspíše měl problémy s motorkou. 

Český závodník měl totiž velkou ztrátu v každém kole, ale udržel se na čtrnáctém místě a dojel si podruhé v řadě pro dva body. Pro premiérovou výhru si dojel Američan Joe Roberts, druhý skončil Vietti a třetí byl Navarro. Vedení v žebříčku si upevnil Ital Vietti. 

​Pořadí v cíli MotoGP:
1. Fabio Quartararo (FRA/Yamaha)
2. Johann Zarco (FRA/Ducati) +5.409
3. Aleix Espargaró (ESP/Aprilia) +6.068

Pořadí v cíli Moto2:
1. Joe Roberts (USA/Kalex)
2. Celestino Vietti (ITA/Kalex) +2.818
3. Jorge Navarro (ESP/Kalex) +2.991
14. Filip Salač (CZE/Kalex) +1:53.045

Pořadí v cíli Moto3:
1. Sergio García (ESP/Gas Gas) 38:17.725
2. Jaume Masià (ESP/KTM) +0.069
3. Ajumu Sasaki (JPN/Husqvarna) +0.110

Filip Salač skončil v první kvalifikaci na pátém místě a do závodu jde z devatenáctého místa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události