Motorsport

Autoklub chce s českým vynálezem do světa. Ukázal ho i na Chorvatské rallye

Autoklub České republiky zamířil do dějiště Chorvatské rallye, kde odprezentoval velkou novinku, která by se v budoucnu mohla stát součástí závodů pod hlavičkou Mezinárodní automobilová federace.

Jedná se o tzv. projekt Racer buggy. "Jedná se o český vynález, který může být základem pro jakýkoliv offroadový sport," vysvětluje Jan Šťovíček.

Sám prezident českého autoklubu tak také zamířil do Záhřebu, kde se konala třetí zastávka mistrovství světa v rallye, aby tento projekt představil. "Našim cílem je, abychom tento koncept nabídli Mezinárodní automobilové federaci a všem jejím členům a mohli tak rozšířit tento levný vstupní lístek do offroadového motorsportu po celém světě," dodává Šťovíček.

Související obsah

​Racer buggy je určen pro děti ve věku od 4 do 14 let. Soutěží se pak ve třech třídách (125, 160 a 250 ccm). "Máme celou řadu jezdců, kteří jsou šampiony nejenom v autokrosu, ale také v rallycrossu a rallye. Třeba se stane, že někdo z jezdců, který začínal v racer buginách, vyhraje i slavný Dakar," uzavírá prezident Autoklubu ČR. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události