Tenis

Raducanuová opět vyhodila trenéra. Vítězka US Open zkusí nový model

Raducanuová opět vyhodila trenéra. Vítězka US Open zkusí nový model
Zdroj: profimedia.cz

Britská tenistka Emma Raducanuová se loučí s koučem Torbenem Beltzem, který ji trénoval od listopadu loňského roku. Vítězka US Open z roku 2021 se navíc rozhodla, že pro dlouhodobou spolupráci nového trenéra hledat nebude. Chce se vydat jinou cestou a vyzkoušet nový model. Za poslední rok je 19letá hráčka bez kouče už potřetí.

Na podzim loňského roku se stala první kvalifikantkou v historii US Open, která dokázala dokráčet až do finále a vyhrát ve Flushing Meadows grandslamový titul. Pak se však Emmě Raducanuové přestalo dařit. Zbrzdily ji zdravotní problémy, onemocnění covidem-19 i horší výkonnost. 

Skvěle nastartovanou kariéru se britská hvězdička snaží oživit, jak se dá. Naposledy udělala krok, jímž je v poslední době vyhlášená. Během jediného roku už potřetí vyhodila trenéra. Po loňském Wimbledonu, kde senzačně došla do čtvrtého kola jakožto hráčka čtvrté stovky žebříčku, se rozešla s Nigelem Searsem, kterého nahradil Andrew Richardson. S ním pak vybojovala svůj první a jediný grandslam. Pouhé dva týdny po triumfu ovšem spolupráci s Richardsonem ukončila.

Tentokrát to odskákal Němec Torben Beltz, jenž 19letý talent trénoval od listopadu loňského roku. Raducanuová se totiž rozhodla, že vyzkouší nový model – bude bez stálého kouče. 

"Chci poděkovat Torbenovi za jeho koučování, profesionalitu a obětavost během posledního půl roku. Má obrovské srdce a já jsem si naši silnou chemii během společného času užila. Cítím, že nejlepším směrem pro můj rozvoj je přechod na nový tréninkový model s podporou LTA (Britská tenisová asociace – pozn. redakce) v mezidobí," uvedla tenistka podle britského webu Express. Největší společný úspěch s Němcem zažila na nedávno skončeném podniku WTA ve Stuttgartu, kde vypadla ve čtvrtfinále pro prohře s Igou Šwiatekovou. 

Související obsah

​Kouče bude v příštích měsících střídat. Pro nejbližší turnaj v Madridu se jí ujme Ian Bates z LTA, před antukovou sezonou strávila týden v Itálii, kde ji trénoval legendární Riccardo Piatti, jehož rukama prošli Novak Djokovič či Maria Šarapovová. A zřejmě hodlá spolupracovat i s dalšími odborníky. Jak dlouho chce nový model dodržovat, zatím není jasné. 

Po zisku grandslamového titulu se Raducanuová dostala do záře reflektorů. Nechyběla ani na premiéře nového filmu o Jamesi Bondovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události