Tenis

Neočkovaní tenisté mohou startovat na Wimbledonu, Djokovič obhajuje titul

Vedení tenisového Wimbledonu oznámilo, že nebude při letošním ročníku grandslamového turnaje vyžadovat u hráčů žádná speciální proticovidová opatření. Díky uvolnění pravidel se tak otevřou vrátka k obhajobě titulu pro Novaka Djokoviče, který už přišel o Australian Open. Zástupci All England Clubu se tak po zrušeném ročníku 2020 a restrikcemi omezeném roce 2021 vrací ke starým pořádkům.

Očkování nebude potřeba! Zástupci nejslavnějšího grandslamového turnaje podle Daily Mail přišli se zásadní informací k letošnímu ročníku londýnského podniku. Podle ní se nemusí tenisté, kteří se chtějí Wimbledonu zúčastnit, prokazovat vakcinací. Kromě toho nebudou muset dodržovat žádné speciální restrikce, jež provázely turnaj v loňském roce. 

Vedení Wimbledonu tak udělalo velkou radost Novaku Djokovičovi. Dvacetinásobný grandslamový šampion přišel už o letošní Australian Open či prestižní turnaje v Americe a kvůli absenci očkování musí před každou akcí řešit podmínky účasti. Teď to vypadá, že v Londýně bude moci na přelomu června a července obhajovat titul z loňska. 

Související obsah

​V boji o cennou trofej navíc bude mít o několik konkurentů méně. Vedení All England Clubu se totiž rozhodlo kvůli situaci na Ukrajině vyloučit všechny ruské a běloruské hráče – na Wimbledonu se tak s největší pravděpodobností nepředstaví Daniil Medveděv nebo Andrej Rubljov. 

Tenista Novak Djokovič kvůli proticovidovým opatřením nemohl hrát na letošním Australian Open:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události