Další sporty

Snowboardcrossařka Samková bude brzy bez šroubů. Ve škole ji čekají státnice

Snowboardcrossařka Eva Samková si nadále lečí svoje zranění a pomalu se připravuje na další sezonu. Nyní však má před sebou jinou výzvu, čekají ji státnice.

V případě Samkové se navíc jedná o takový životní paradox. Vážné zranění prodělala i před maturitou, když si přetrhla křížový vaz v koleni. Nyní si před státní zkouškou zase zlomila oba kotníky. "Fakt zvláštní. Vždycky když se ve škole blíží nějaké větší zakončení, tak se mi něco stane. Tenkrát jsem zvažovala rozložení studia, ale přišlo zranění, a já tak v klidu odmaturovala. Teď mě čekají státnice a obhajoba bakalářské práce. Snad to taky zvládnu," prohlásila Eva Samková pro web Dukly.

28letá snowboardistka si oba kotníky zlomila 11. prosince při závodě světového poháru smíšených týmů v Montafonu. Kvůli vážnému zranění tak přišla jedna z favoritek na zlatou medaili o olympiádu v Pekingu.

Související obsah

​"Teď už obstojně chodím, třikrát týdně rehabilituji a sama si cvičím. Na vrcholné výkony to ještě není, ale začínám pomalu trénovat na nadlehčovacím běhátku a chodím do posilovny. Musím si nejprve vytvořit nějaký základ, pak do toho šlápnu. Někdy jsem unavená víc, někdy míň. Hlavně že se to lepší," vypráví Samková, jak se ze svého zranění postupně dostává.

Související obsah

​Česká snowboardcrossařka však zároveň nechce nic uspěchat. "Rozhodně tu nejsou tlaky, abych krátce po operaci běhala maratony. Záležet bude na pocitu. Klidně vyrazím na sníh až v září," dodává dvojnásobná olympijská medailistka s tím, že v červnu ji ještě čeká další zákrok, při kterém jí odstraní šrouby z obou kotníků.

"Moc se mi do nemocnice nechce, ale musí to být. Cítím, že mi to tam trošku vadí. Obzvláště u levé nohy by po vyjmutí mohlo dojít k výraznému pohybovému zlepšení," dodává Eva Samková.

Samková se v březnu poprvé od zranění vrátila na prkno:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události