Hokej

Seknutí a rána lapačkou. Brankář Slovanu neudržel nervy na uzdě

Seknutí a rána lapačkou. Brankář Slovanu neudržel nervy na uzdě
Clint Windsor v dresu Slovanu Bratislava | Zdroj: Profimedia.cz

Hodně vyhrocená a tvrdá je finálová série play-off mezi Nitrou a Slovanem Bratislava v hokejové Tipos extralize. Ve čtvrtém duelu vše eskalovalo v úplném závěru, potyčku rozpoutal zámořský brankář Clint Windsor, který se pustil do hráče domácího celku a naprosto nesmyslně do něj bušil.

Ve středu podala Nitra podnět na ligovou radu za neoprávněný start Rastislava Gašpara ze Slovanu Bratislava a požadovala kontumaci zápasu, který prohrála 2:6. Ve stejný den se večer hrál čtvrtý duel série, který domácí zvládli a vyhráli 4:1. Série se tak za stavu 2:2 přesouvá zpátky do hlavního města Slovenska. 

Koncovka duelu má ovšem hořkou pachuť. V hlavní roli byl brankář Clint Windsor, který předvedl naprostý zkrat. V poslední sekundě sekl v brankovišti do nohy Adriána Holešinského, do kterého se pak pustil. Lapačkou 26letého útočníka několikrát zasáhl, a to i v době, kdy byl Holešinský na ledě v pozici, ve které se nemohl moc bránit. 

Podívejte se na celý incident: 

​Oba celky pokračovaly v pošťuchování, ale nakonec došlo k uklidnění celé situace. V poslední sekundě základní hrací doby obdržel hostující celek dva tresty do konce utkání. Mimo brankáře Windsora byl v poslední dvouminutovce potrestán Sukeľ za vražení na hrazení, Yogan za rvačku a Belluš za úder hlavou. Domácí obdrželi jedinou desítku za rvačku. 

Související obsah

Hodně rozlícený byl také kouč hostujícího mužstva a někdejší skvělý útočník Andrej Podkonický, roztržku měl totiž s generálním manažerem domácího celku Tomášem Chrenkem. "Mohl by respektovat hráče, kteří jsou na ledě. Jako by nestačilo, že na ně neustále řvou lidé. Je nemyslitelné, aby toto dělali i trenéři. Od nás to nikdo nedělá," pronesl kriticky Podkonický pro web športky.sk.

Stav finálové série je tak vyrovnaný (2:2) a důležitý pátý duel se hraje v hlavním městě Slovenska již v pátek 29. dubna. Vítěz duelu bude mnohem blíže k zisku titulu, jasným favoritem je domácí Slovan, a to v kurzu 1,75. Hraje se na bratislavském stadionu Ondreje Nepely, kde se například konal světový šampionát v roce 2019.

Nedávno se v NHL porval český bek Jan Rutta:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události