Drtička! Česká osmnáctka přejela Švýcarsko a je v semifinále MS

Český mládežnický útočník Jiří Kulich | Zdroj: Profimedia

Tým Jakuba Petra to na šampionátu hráčů do 18 let dotáhl až do semifinále. Švýcarsko nakonec nebyla moc velká hrozba, celek kolem Jiřího Kulicha vyhrál naprosto jasně a o finále si pravděpodobně zahraje s největším favoritem turnaje ze Spojených států amerických.

Česká osmnáctka skončila na druhém místě ve skupině, a tak šla ve čtvrtfinále na Švýcarsko, ale nečekalo se nic jednoduchého. Hned v první minutě se dostal do šance střelec Kulich, ale neskóroval. To se povedlo až Soukupovi, který ujel a po ledě se trefil mezi betony Beglieriho. V deváté minutě navýšil vedení v přesilovce Matyáš Šapovaliv.

Na začátku druhé poloviny první třetiny se kotouč dostal na hokejku Bechera, který se prosadil na první tyčku a bylo to již 3:0. Tento gól vyhnal z klece Alessia Beglieriho, kterého nahradil Loris Uberti. Ten ještě v první části inkasoval, po závaru v brankovišti si Švýcarsko dalo vlastní branku. Do kabin se šlo za stavu 4:0.

Hned start druhé části přinesl nepopulárního bůra, po krásné kombinaci se sám u pravé tyčky zjevil Slavíček, který se z první trefil. První set uzavřel kapitán a nejlepší střelec reprezentace Jiří Kulich, který proskočil mezi hráči a zakončil přesně. Po dalším přečíslení dal sedmý gól Marek Soukup, jenž se trefil podruhé v utkání. Střely po 40 minutách byly 28:1.

​Jednoznačně nejlepší střelec českého týmu se prosadil na startu třetí části podruhé v utkání a poosmé na celém šampionátu. Jiří Kulich z mezikruží pálil pod víko. Švýcaři poté hráli i dvojnásobnou přesilovku, ale tu nedokázali využít. Naopak mohl přidat devátou trefu dvakrát Eduard Šalé, ale ani jednou se netrefil. Poté si Češi došli pro výhru a v semifinále je nejspíše čeká výběr USA.

Čtvrtfinále MS hráčů do 18 let:

Česko–⁠Švýcarsko 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)
Branky: 2. Soukup (Plos, Polák), 9. Šapovaliv (Hamara, Kulich), 11. Becher (Bareš, Hamara), 16. Slavíček, 22. Slavíček (Melovský, Prčík), 25. Kulich (Tůma, Čech), 35. Soukup (Polák), 46. Kulich (Bareš, Šalé)