Motorsport

Kvalifikaci na GP Španělska ovládl Ital Bagnaia, Salač skončil dvaadvacátý

Kvalifikaci na Velkou cenu Španělska v královské třídě MotoGP opanoval Francesco Bagnaia na ducati. Druhý nejlepší čas zajel Fabio Quartararo a ze třetího místa do nedělního závodu odstartuje Aleix Espergaró. Oproti tréninkům se tentokrát o něco lépe dařilo šestinásobnému mistrovi světa Marcu Márquezovi, který se zařadil na pátou příčku. V kvalifikaci Moto2 se moc nedařilo Filipu Salačovi. Ten nakonec dojel 22. a odstartuje z osmé řady.

Na okruhu v Jerezu se v sobotu uskutečnila kvalifikace na nedělní závod Velké ceny Španělska, která byla nejúspěšnější pro Itala Francesca Bagnaiu. Ten zajel nejrychlejší čas a zajistil si pole position.

Ze druhé příčky vyrazí v neděli na trať vedoucí závodník šampionátu Fabio Quartararo na yamaze, třetí místo zbylo na Španěla Aleixe Espargará. Kvalifikační jízda se celkem povedla i Marcu Márquezovi, jenž během tréninků upadl. Dojel na 5. příčce a bude moci útočit na stupně vítězů. 

Související obsah

​Na programu byla také kvalifikace třídy Moto2, v níž jezdí český závodník Filip Salač. Ten bojoval o co nejlepší výsledek, nakonec však skončil už v první části kvalifikace, a odstartuje tak v Jerezu z 22. příčky. V Moto3 kvalifikační boje ovládl Španěl Izan Guevara, druhý pak skončil aktuálně vedoucí závodník seriálu Sergio García. 

Kvalifikace na VC Španělska v kategorii MotoGP:

1. Francesco Bagnaia
2. Fabio Quartararo
3. Aleix Espargaró

Kvalifikace na VC Španělska v kategorii Moto2:

1. Ai Ogura
2. Tony Arbolino
3. Sam Lowe

---
22. Filip Salač

Kvalifikace na VC Španělska v kategorii Moto3:

1. Izan Guevara
2. Sergio García
3. Jaume Masia

Na trénink na Velkou cenu Španělska asi nebude rád vzpomínat Fabio Quartararo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události