Verona srazila Cagliari, k výhře pomohl gólem i Čech Barák

Český záložník Antonín Barák patřil v duelu 35. kola italské Serie A mezi svou Veronou a Cagliari k nejvýraznějším postavám na hřišti a díky trefě z 8. minuty pomohl k vítězství 2:1. Svou brankou otevřel skóre a položil základ k triumfu. Třetí Neapol si smlsla na Sassuolu, kterému nasázela šest gólů. Nakonec se radovala z výhry 6:1. Janovské derby skončilo výhrou Sampdorie.

Verona odstartovala utkání proti Cagliari ve velkém stylu a už v 8. minutě se mohla radovat. Po skvělé nahrávce z pravé strany se před domácí svatyní octl osamocený Antonín Barák a zblízka bez zaváhání propálil Cragna.

Ještě před přestávkou hosté znovu potvrdili roli favorita a přidali druhou trefu. O tu se postaral přízemní dělovkou z hranice velkého vápna Caprari a Hellas si šel pro vítězství. Outsider z Cagliari však duel ještě zdramatizoval. V 57. minutě se prosadil domácí kapitán Pedro a dostal svůj celek na dostřel. Veronští však těsný náskok uhájili a mohli se radovat z plného bodového zisku.

Neapol si proti Sassuolu s chutí zastřílela a zesměšnila soupeře šesti brankami. Na triumf domácí zadělali už v 7. minutě, kdy skóroval Koulibaly. Poté Neapolští postupně přidali dalších pět branek. Dvěma góly se blýskl Mertens. Hosté zaznamenali v 87. minutě čestný úspěch, na 1:6 snížil López.

Výsledky 35. kola italské Serie A:

Cagliari Calcio – Hellas Verona 1:2 (0:2)
Branky: 57. João Pedro – 8. Barák, 44. Caprari

SSC Neapol – US Sassuolo Calcio 6:1 (4:0)
Branky: 7. Koulibaly (Insigne), 15. Osimhen (Insigne), 19. Lozano (Osimhen), 21. Mertens (Rui), 54. Mertens (Ruiz), 80. Rrahmani (Di Lorenzo) – 87. López (D. Berardi)

UC Sampdoria – Janov CFC 1:0 (1:0)
Branky: 25. Sabiri

Spezia Calcio – S. S. Lazio 3:4 (2:1)
Branky: 9. Amian, 35. Agudelo, 56. Hristov – 33 Immobile (pen.), 54. Provedel (vl.), 68. Milinkovič-Savič, 90. Acerbi