Zachraňující se Everton skolil favorita z Chelsea, rozhodl Richarlison

Fotbalisté Evertonu porazili ve 35. kole Premier League Chelsea. Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalisté Evertonu uvízli v záchranářských bojích a potřebovali v zápase 35. kola Premier League proti favorizované Chelsea nutně bodovat. A to se jim také povedlo. Krátce po startu druhého poločasu se prosadil Richarlison, jenž se stal jediným střelcem utkání. Svěřenci trenéra Franka Lamparda tak oslavili těsný triumf 1:0. Tottenham si proti Leicesteru s chutí zastřílel a zvítězil 3:1. Dvěma trefami se blýskl Son Hung-min. "Lišky" zmírnily vysokou porážkou až v nastavení. Arsenal přehrál West Ham, za který od začátku nastoupil Vladimír Coufal, Souček přišel na hřiště až v 77. minutě.

Everton figuruje v tabulce nejvyšší anglické soutěže na třetím místě od konce a jeho fanoušci se třesou, aby jejich oblíbený celek nespadl do druhé ligy. Hráči mužstva z Liverpoolu však v duelu s Chelsea ukázali, že to se záchranou myslí vážně a dokázali favorita porazit. O vítězi rozhodla jediná trefa, o kterou se postaral ve 47. minutě Richarlison. Ten využil chybu Azpilicuety a po přiťuknutí od spoluhráče propálil Mendyho. V 60. minutě zazářil gólman Pickford, jenž na brankové čáře skvěle zneškodnil dorážku soupeře a udržel domácí šance na triumf.

O chvíli později zlikvidoval i pokus Rüdigera, v 80. minutě pak při další velké šanci Chelsea vytáhl balon na roh. Everton se tak mohl radovat z cenného vítězství i tří důležitých bodů.

​Zvítězil také Tottenham, který si pohrál s Leicesterem jako kočka s myší. Hotspur v průběhu celého zápasu navyšovali skóre a krátce před koncem vedli díky dvěma brankám Son Hung-mina a jedné trefě Kanea už o tři góly. Hosté zaznamenali čestný úspěch v první minutě nastavení, kdy se prosadil Iheanacho.

Arsenal si poradil s West Hamem na jeho hřišti a vyhrál 2:1. Na jedinou trefu "kladivářů" nahrál Vladimír Coufal, jenž naskočil v základní sestavě. Tomáš Souček se dostal na hrací plochu až v 77. minutě.