Hokej

Hokejová extraliga má po deseti letech nové vedení, změní se formát soutěže?

Českou hokejovou extraligu povede od nového ročníku 2022/2023 Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Naopak v čele po deseti letech končí Český svaz ledního hokeje se šéfem Josefem Řezníčkem. Novým ředitelem soutěže se od 1. května stal Martin Loukota.

Deset let řídil Tipsport extraligu hokejový svaz, nyní se ale o chod nejvyšší hokejové soutěže budou opět starat kluby. Ty se během pondělní tiskové konference zavázaly, že extraligu bude hrát 10 až 14 týmů a noví účastníci se určí přímým postupem nebo baráží.

Tímto vyjádřením APK LH zároveň dementovala jakékoliv zvěsti o případném uzavření nejvyšší hokejové soutěže.

"Zavázali jsme se v licenčním řádu garantovat prostupnost extraligy vůči první lize. Uzavření soutěže tak není na pořadu dne a prostupnost bude zachována, a to buď baráží, nebo přímým postupem a sestupem," vysvětlil viceprezident APK LH Prokop Beneš s tím, že baráž můžou teoreticky v následujících letech hrát nejenom dva, ale i čtyři týmy.

"Podmínky baráže nesmí být vůči klubům Chance ligy diskriminační. V baráži může APK LH stanovit klubu Chance ligy pouze podmínky týkající se vybavení zimního stadionu a mediálních práv," dodal viceprezident ČSLH Petr Bříza.

Související obsah

Nicméně v novém ročníku 2022/2023 platí formát soutěže, kdy nejhorší (14.) celek Tipsport extraligy čeká baráž s vítězem Chance ligy. Naopak do čtvrtfinále play-off postoupí čtyři nejlepší týmy, zatímco mužstva na 5. – 12. příčce se utkají v předkole. Tipsport extraliga, která začne 16. září 2022, bude mít na programu 52 kol.

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje se pak také smluvně dohodla, že bude respektovat oficiální reprezentační přestávky IIHF. Nicméně nejvyšší hokejová soutěž může bez nominovaných hráčů i tak případně pokračovat.

Rozpis 1. kola Tipsport extraligy:

Brno Karlovy Vary

Hradec Králové  Liberec

Litvínov  Vítkovice

Třinec  Č. Budějovice

Mladá Boleslav  Sparta

Kladno  Pardubice

Plzeň  Olomouc

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události