Tenis

Finalista grandslamů, světová pětka, ale Berdycha nedobyl. Anderson se loučí

Finalista grandslamů, světová pětka, ale Berdycha nedobyl. Anderson se loučí
Kevin Anderson Zdroj: Profimedia

Jihoafrický tenista Kevin Anderson ukončil kariéru. Ve světovém žebříčku to dotáhl nejvýše na páté místo, když postoupil do svého druhého grandslamového finále ve Wimbledonu. Ačkoliv po celou svoji kariéru patřil mezi světovou špičku, nikdy se mu nepodařilo porazit Tomáše Berdycha, se kterým má bilanci 0:12.

Když Kevin Anderson vstoupil na kurt, nemohli jste ho přehlédnout. Jeho 203 centimetrů na světovém okruhu vynikalo, což mu pomáhalo zejména ke skvělému servisu. I přes svoji výšku měl ale velmi dobrý pohyb na kurtu, který mu dovoloval svádět vyrovnané bitvy i v delších výměnách od základní čáry. 

Tyto vlastnosti mu v kariéře pomohly k řadě úspěchů. Vyhrál šest turnajů ATP a tři challengery. Dvakrát došel také do finále grandslamových turnajů, což dokázal v roce 2017 na US Open a o rok později na Wimbledonu. Na Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče ale nestačil, když v obou případech neuhrál ani jeden set. 

Kevin Anderson se může pyšnit také druhým nejdelším zápasem v historii wimbledonského grandslamu. V roce 2018 odehrál semifinálový zápas proti Američanovi Johnu Isnerovi, který trval neuvěřitelných 6 hodin a 36 minut. O vítězi rozhodla tehdy až pátá sada, kterou Jihoafričan vyhrál 26:24. Není tedy divu, že mu na finálový souboj proti Novaku Djokovičovi nezbylo mnoho sil.

Související obsah

​Na tom samém turnaji také překonal rekord Andyho Roddicka v celkovém počtu odehraných gemů během jednoho Wimbledonu. Celkově jich měl na svém kontě 349, což znamená, že v průměru odehrál v každém zápase skoro padesát her. 

Naposled mohli fanoušci Andersona vidět v ostrém utkání na březnovém turnaji v Miami. Ačkoliv v kvalifikaci nestačil na Američana Kruegera, postoupil jako lucky loser, ale ani to mu příliš nepomohlo, když skončil hned v prvním zápase na raketě Argentince Cerundola, se kterým prohrál 6:7, 6:3 a 3:6.

Související obsah

​Ve 35 letech tak ukončil svoji úspěšnou kariéru, o čemž své fanoušky informoval na twitteru. "Svůj život si nepamatuji před tím, než jsem hrál tenis. Svoji cestu jsem začal před třiceti lety, když mi táta poprvé vložil raketu do ruky a řekl mi, že když budu ochotný tvrdě pracovat, můžu patřit mezi nejlepší na světě," vzpomíná Anderson na své začátky. "Zažil jsem mnoho výzev a emocí. Tento sport umí být osvěžující, ale i osamělý. Byl jsem nahoře i dole, ale rozhodně bych to za nic neměnil. Moje cesta mi pomohla být tím, kým jsem dnes," sdělil Anderson. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události