Hokej

Odliv Čechů z extraligy. Do Finska míří brankář Sparty i produktivní bratři

Odliv Čechů z extraligy. Do Finska míří brankář Sparty i produktivní bratři
Ondřej Kovařčík a Michal Kovařčík Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Již čtyři čeští hokejisté odcházejí z České republiky do Finska, kde si zahrají nejvyšší soutěž. Po mladém Jakubu Málkovi jde do skandinávské země i Matěj Machovský a bratři Michal a Ondřej Kovařčíkové, kteří tak po svém boku budou hrát v dalším týmu.

Matěj Machovský je velkým cestovatelem v posledním roce. Po třech letech ve sparťanském dresu odešel před letošní sezonou do Dinama Rigy, ale tam naskočil jen do šesti duelů, aby se vrátil do Sparty. Tam jej v play-off z branky vyšoupl Július Hudáček, a tak se osmadvacetiletý brankář chystá do Finska. 

Roční smlouvu s opcí podepsal s týmem Kalevan Pallo, zkráceně KalPa. Ten v minulém ročníku skončil na jedenáctém místě a vzhledem k několika porážkám v řadě nepostoupil do play-off. V týmu se potká například s mladým útočníkem Kasperem Simontaivalem, který byl před dvěma lety draftován do NHL ve třetím kole. 

Společně do Skandinávie odchází také bratři Michal a Ondřej Kovařčíkové, kteří spolu hráli od mládeže v Třinci, společně nakoukli do Frýdku-Místku i do extraligového Třince. V posledních letech se vyprofilovali jako klíčoví hráči Ocelářů a společně oslavili tři tituly v řadě. 

Související obsah

Oba útočníci podepsali v Jukuritu, kde se potkají s mladým obráncem Liborem Zábranským, který se v minulé sezoně blýskl osmnácti body. Dříve za tento finský tým hráli například Šimon Stránský či Jakub Galvas. V týmu působí i ikony finského hokeje –⁠ Juhamatti Aaltonen a Jarkko Immonen.

V české extralize se mění podmínky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události