Hokej

Tým v KHL rozvázal smlouvy s trojicí Čechů. Ti mají jít do extraligy

Tým v KHL rozvázal smlouvy s trojicí Čechů. Ti mají jít do extraligy
Lukáš Sedlák v dresu české reprezentace | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

S ruskou KHL se loučí stále více a více neruských hráčů. Finové a Švédové mají dokonce zakázáno reprezentovat, pokud budou mít smlouvy v nejvyšší ruské soutěži a většina z hráčů se vrací do rodné země. Traktor Čeljabinsk se nyní rozhodl rozvázat smlouvy s trojicí českých hráčů. Volní jsou Roman Will, Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka.

Zprávu potvrdil oficiální web ruské hokejové soutěže KHL. Lukáš Sedlák byl v posledním ročníku nejproduktivnějším hráčem Traktoru v základní části se ziskem 43 bodů ve 49 zápasech. Tomáš Hyka byl na čtvrtém místě, ale odehrál o dvanáct duelů méně. Nejproduktivnější byl v play-off, a to i před hráčem New Yorku Rangers Vitalijem Kravcovem. 

Nyní si hráči hledají nová angažmá a hned dva z nich by mohli zamířit do české Tipsport extraligy. U Romana Willa se šušká o velkém zájmu Pardubic, o Lukáše Sedláka by měl být podle informací TN.cz zájem v pražské Spartě. Velký boj bude také o Tomáše Hyku, který patří mezi nejlepší české útočníky v Evropě. 

Související obsah

Platné smlouvy v KHL mají nadále Šimon Hrubec, Lukáš Klok, Libor Šulák či Michal Jordán. Není ovšem jasné, zda budou v ruské soutěži pokračovat. Většina někdejších českých hráčů z KHL se dohodla ve Finsku či Švédsku. 

Hokejová extraliga má po deseti letech nové vedení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události