Hokej

Další omluvenky pro Jalonena. Na MS bude chybět Kovář i útočník Detroitu

Pár dní před startem světového šampionátu, který se koná ve finských městech Tampere a Helsinky, má trenér národního týmu Kari Jalonen další omluvenky. Tým se musí obejít bez nejproduktivnějšího hráče play-off švýcarské ligy Jana Kováře. Detroit zase nepustí Filipa Zadinu, který nedávno absolvoval operaci slepého střeva.

Česká ofenzíva se směrem k mistrovství světa bude muset obejít bez jednoho z nejlepších útočníků posledních let. Jan Kovář podruhé v řadě ovládl švýcarskou ligu, v play-off byl dokonce nejproduktivnějším hráčem týmu. Sezonu ale dohrával se zraněním, které jej na květnový šampionát nepustí. 

"Honza dohrával play-off švýcarské ligy kvůli zraněnému žebru pod prášky tlumící bolest a potřebuje se dát v následujících týdnech zdravotně dohromady, aby se mohl začít připravovat na další sezonu," řekl generální manažer reprezentace Petr Nedvěd.

Mimo hru je také Filip Zadina, který musel ke konci ročníku v NHL na operaci slepého střeva, které jej nakonec na druhý světový šampionát v řadě nepustí. "Volal mi generální manažer Detroitu Red Wings Steve Yzerman, že Filip je krátce po operaci slepého střeva, a přestože existovala šance, že se dá do začátku mistrovství zdravotně dohromady, doktoři mu nakonec start na šampionátu nedoporučili," dodal Petr Nedvěd. 

Související obsah

​Tomáš Hertl, Radim Šimek a Dominik Simon se k národnímu týmu připojí ve čtvrtek odpoledne ve Stockholmu na Švédské hokejové hry. Do tréninku se zapojí v pátek. S týmem odcestoval také Patrik Zdráhal z důvodu, aby měl národní tým požadovaný počet útočníků. 

Kari Jalonen chce medaili z dospělého MS:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události