Fotbal

Legendární Maradonův dres má nového majitele. Vydražil se za rekordní částku

Proslulý dres legendárního fotbalisty Diega Maradony, v němž ve čtvrtfinálovém duelu na MS 1986 zahrál "boží rukou" a vstřelil s její pomocí kontroverzní branku, má nového majitele. Historický cenný artefakt se vydražil za neuvěřitelných devět milionů dolarů, což je přes 210 milionů korun. Stal se tak nejdražším předmětem z oblasti sportu. Kdo se stal výhercem aukce a relikvii si odnesl, není známo.

V roce 1986 oblékl Diego Maradona do zápasu čtvrtfinále MS dres, jaký měl každý z jeho spoluhráčů. Pak s ním však předvedl legendární "boží ruku", díky níž vstřelil branku. Trikot se pak stal jednou z nejvýznamnějších sportovních relikvií.

Ta se nedávno objevila v nabídce na prodej a aukční síň Sotheby's teď oznámila, že se legendární artefakt prodal. Aukce trvala od 20. dubna do 5. května a nový majitel vysázel na dřevo pěkně tučnou částku, a to více než 210 milionů korun.

Kdo si dres koupil, není jasné. Jeho předchozím vlastníkem byl fotbalista Steve Hodge, jejž si ho s hvězdným Argentincem po osudném zápase vyměnil. 

Maradonův dres se tak stal nejdražším sportovním předmětem historie. Doposud držel rekord ručně psaný olympijský manifest novodobého zakladatele olympijských her barona Pierra de Coubertina z roku 1892.

Související obsah

​Ten se v roce 2019 vydražil za 8,8 milionu dolarů, tedy za necelých 206 milionů korun. V kategorii dresů byl na nejvyšším stupínku až doteď trikot amerického baseballisty Babea Rutha z 20. let minulého století, který se prodal za 5,64 milionu dolarů, což je přibližně 132 milionů korun.

O rekordní sumě za fotbalový dres jsme informovali i v Televizních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události