Hokej

Ouch, Wayne. Gretzky naštval Oilers. Na vítěze Stanley Cupu tipuje jiný tým

Ouch, Wayne. Gretzky naštval Oilers. Na vítěze Stanley Cupu tipuje jiný tým
Zdroj: Profimedia

V hokejové NHL se naplno rozhořely boje v play-off a v kuloárech se rozjely spekulace o tom, který tým to dotáhne nejdál a pozvedne pohár pro vítěze. O svůj názor se podělil i legendární útočník Wayne Gretzky, jenž v 80. letech vyhrál s Edmontonem čtyři Stanley Cupy. Ten však překvapivě řekl, že soutěž podle něj vyhraje Carolina. A tak trošku tím naštval komunitu Oilers. "Ouch, Wayne," okomentoval jeho tip slavný klub.

Nejslavnější hokejová soutěž světa je v plném proudu a po konci základní části fanoušci upírají zraky k play-off, jež odstartovalo úvodními čtvrtfinálovými sériemi. Spousta expertů se momentálně vyjadřuje k tomu, kdo podle nich aspiruje na zisk Stanley Cupu. V rámci výzvy NHL Bracket Challenge prozradil svůj tip na složení finále i celkového vítěze legendární Wayne Gretzky.

https://www.instagram.com/p/CdJZAqxpOqz/?utm_source=ig_web_copy_link

Jeho favority jsou Carolina a St. Louis. "Myslím, že Carolina je spící tým, který je letos předurčený dostat se do finále," uvedl ve svém hodnocení na oficiálních sociálních sítích NHL. A prozradil, proč se mu líbí i celek Blues. "Mám rád St. Louis, protože se mi líbí O'Reilly s Braydenem Schennem," uvedl. 

Jako aspiranta na celkový triumf pak označil mužstvo Hurricanes, kde hraje i český útočník Martin Nečas. Nemile tak překvapil fanoušky Edmontonu, kde je nedostižnou ikonou. Nezmínil totiž vůbec Oilers. Ti na to zareagovali na instagramu, kde video s Bracket Challenge vyšlo. "Ouch, Wayne," okomentovali příspěvek. 

Související obsah

​Reakce přišla i z oficiálního instagramového účtu Hurricanes. Ti přidali jen emoji vykulených očí. Gretzky tak možná získal v Carolině pár nových fanoušků, u příznivců Edmontonu si to ale zřejmě pořádně pokazil.

 V Carolině působí i Čech Martin Nečas, který celkem pravidelně boduje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události