Přemožitel Slavie si zahraje finále Evropské konferenční ligy. Vyzve AS Řím

Radost fotbalistů Feyenoordu Zdroj: Profimedia

Evropská konferenční liga zná oba finalisty. Do boje o trofej postoupil přemožitel pražské Slavie Feyenoord Rotterdam, jemuž stačila bezbranková remíza na hřišti Marseille. Druhým finalistou je AS Řím, který na vlastním hřišti porazil Leicester 1:0.

V souboji mezi AS Řím a Leicesterem se diváci dostali do varu poprvé v osmé minutě. Z přímého kopu pořádně vystrašil hostujícího gólmana Pellegrini, ale Schmeichel na poslední chvíli míč vyrazil. Domácí se tak radovali o tři minuty později. Na rohový kop si nejvýše naskočil Tammy Abraham a hlavou poslal míč do sítě.

Další příležitost na první branku Leicesteru měl Vardy, jehož tvrdá rána ale trefila do hlavy pouze připraveného Abrahama a anglický celek tak stále ztrácel jednu branku, aby poslal souboj do prodloužení. Další možnost přišla ve druhé minutě nastavení. Rána Maddisona letěla o kousek mimo.

Definitivně rozhodnout o postupu italského týmu mohl Oliveira, jenž se opřel do balonu z velké dálky, ale Schmeichel předvedl parádní zákrok. AS Řím i tak zvítězilo 1:0 a po úvodní remíze 1:1 se radují z postupu do finále.

​V duelu mezi Marseille a Feyenoordem jako první zahrozili domácí. Na konci pohledné akce byl Payet, ale jeho technická střela skončila těsně mimo tři tyče. Skórovat tak mohl nizozemský celek. Míč se na levé straně dostal až k Dessersovi, ten následně na středu našel Tila, který zkusil své štěstí. Jeho pokus tečoval jeden z domácích hráčů a balon jen tak tak neskončil za Mandandou.

Olympique byl první brance zápasu blízko v 63. minutě. V dobré pozici byl Milik, jenž měl před sebou už pouze gólmana Marciana. Jenže míč mu odskočil a nezakončil tak ideálně. Trestat tak mohli hosté. Z hranice šestnáctky se opřel do balónu Trauner, jenže těsně přestřelil. Marseille zahrozila o pár minut později po rohovém kopu, ale Lirola z hranice penalty pálil těsně vedle tyče.

V nastavení se musel vytáhnout Mandanda, kterého přízemní střelou pořádně protáhl Džahánbachš. Gól nakonec v utkání nepadl a po úvodní výhře Feyenoordu se z postupu raduje právě nizozemský celek.

Odvety semifinále Evropské konferenční ligy:

AS Řím – Leicester 1:0 (1:0)
Branka: 11. Abraham.
První zápas: 1:1. Postupuje AS Řím.

Marseille – Feyenoord 0:0
První zápas: 2:3. Postupuje Feyenoord.

O finalistech je rozhodnuto také v Lize mistrů. To vybojoval po skvělém obratu také Real Madrid: