Gudas pomohl Floridě srovnat sérii, Vaněček inkasoval bůra a střídal

NHL nabídla hned čtyři druhé zápasy sérií a hned ve třech případech se týmy dočkaly vyrovnání. Rangers na druhý pokus doma uspěli, podobně dopadla Florida, která dokonce vyhnala z branky českého brankáře Víta Vaněčka. Calgary doma překvapivě padlo s Dallasem, druhý bod přidalo Colorado. Drama v prodloužení rozhodl Cale Makar.

Pittsburgh šel do druhého utkání až s třetím brankářem, který ale nedokázal navázat na svůj výkon v prvním utkání, kdy šel do branky ve druhém prodloužení. Rangers zlomili své utkání ve svůj prospěch na hranici poslední desetiminutovky, kde se během dvou minut dostali do dvoubrankového i tříbrankového vedení.

Sérii chtěla srovnat také Florida, která v úvodním duelu překvapivě padla. Na konci první třetiny se prosadili Ekblad s Barkovem, ve druhé třetině sice hosté snížili, ale Panteři pokračovali v dobrém výkonu a po dvou třetinách vedli již 5:1. Vaněček byl vyhnán z branky, Samsonov pak neinkasoval.

Colorado se dostalo do vedení proti Nashvillu hned z první střely, ale pak to Ingram zavřel a po šedesáti minutách byl stav 1:1. Avalanche v prodloužení pokračovali v aktivním hokeji a nakonec rozhodl v deváté nastavené minutě Cale Makar. Colorado je tak jedním ze dvou týmů, kteří po dvou domácích zápasech vedou 2:0.

Jedním z favoritů na zisk Stanley Cupu jsou hokejisté Flames, kteří v prvním utkání zdolali Dallas 1:0. Ve druhém zápase se neprosadili ani jednou, Dallas dostal do vedení v osmé minutě Joe Pavelski a opět jedna branka stačila. Vítězství potvrzoval ještě gólem do prázdné branky zkušený útočník Raffl.

Výsledky 1. kola play-off NHL:

New York Rangers – Pittsburgh Penguins 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 7. Copp (Panarin, Braun), 23. Strome (Fox, Panarin), 33. Kreider (Vatrano, Miller), 49. Panarin (Vatrano, Miller), 50. Vatrano (Schneider) – 9. Guentzel (Pettersson, Crosby), 39. Crosby (Rust, Matheson)
Stav série: 1:1

Florida Panthers – Washington Capitals 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Branky: 17. Ekblad (Barkov), 18. Barkov (Huberdeau, Duclair), 24. Marchment (Montour, Giroux), 36. Lundell (Reinhart, Verhaeghe), 38. Verhaeghe (Gudas, Forsling) – 23. Bäckström (Ovečkin, Carlson)
Vítek Vaněček (WSH) – 14 zákroků, 5 OG, úspěšnost zákroků 73,7 %, odchytal 39:49

Calgary Flames – Dallas Stars 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 8. Pavelski (Robertson), 59. Raffl (Seguin, Hakanpää)

Colorado Avalanche – Nashville Predators 2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. MacKinnon (O'Connor, Johnson), 69. Makar (Sturm, Toews) – 16. Trenin (Josi, Carrier)
Stav série: 2:0