Darmstadt si zkomplikoval postup do Bundesligy. Pavlenkovy Brémy mají šanci

Fotbalisté Darmstadtu si zkomplikovali postup do Bundesligy. V páteční předehrávce 33. kola překvapivě prohráli na hřišti Düsseldorfu 1:2, díky čemuž je můžou o víkendu předstihnout třetí Brémy, za které chytá Jiří Pavlenka, a dotáhnout se může čtvrtý Hamburk.

Darmstadt přijel na hřiště Düsseldorfu v pozici favorita. Začátek zápasu mu ale hodně nevyšel. Už ve třetí minutě se domácí dostali do vedení, když se trefil Emmanuel Iyoha po přihrávce Felixe Klause. Ještě veseleji bylo v Düsseldorfu o sedm minut později, kdy Klause opět splnil svoji roli skvělého nahrávače a ke vstřelení gólu vyzval Matthiase Zimmermanna, který zvýšil na 2:0. Hosté tak měli co dělat, aby z utkání vytěžila nějaké body.

Do první větší šance se Darmstadt dostal na konci první půle, ale Phillip Tietz jen těsně přestřelil, a tak se šlo do kabin za vedení Düsseldorfu 2:0. To se ale hostům podařilo změnit po hodině hry, kdy Florian Kastenmeier fauloval ve vápně a rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil Tobias Kempe a s přehledem proměnil. O minutu později mohlo být dokonce srovnáno, ale Phillip Tietz z velmi nadějné pozice neuspěl, když jej vychytal brankář domácích.

V závěru utkání se hosté tlačili za vyrovnáním, ale neúspěšně. Přesto poslední minuty nabídly dramatickou podívanou, když rozhodčí ukázal hned dvě červené karty. Nejdříve domácí Daniel Ginczek nevybíravě nakopl hráče Darmstadtu a rozhodčí jej poslal ihned do kabin. O deseti však dohrávali i domácí, když Klaus Gjasula dostal druhou žlutou kartu za řeči.

Düsseldorf tak překvapivě vyhrál 2:1, což znamená, že si Darmstadt neodváží ani jeden bod. Jedno kolo před koncem je sice stále na postupové druhé pozici, ale o víkendu jej můžou předstihnout Brémy a Hamburk.