MMA

UFC má dalšího člena Síně slávy. Brzy tam uvede šampiona těžké váhy

UFC má dalšího člena Síně slávy. Brzy tam uvede šampiona těžké váhy
Daniel Cormier | Zdroj: Profimedia.cz

Někdejší šampion těžké váhy a nynější komentátor Daniel Cormier bude uveden do Síně slávy nejprestižnější organizace MMA na světě. Novinku se dozvěděl na posledním galavečeru UFC a nechyběly ani slzy v očích sympatického třiačtyřicetiletého Američana.

Není moc sympatičtějších lidí v organizaci UFC, než je Daniel Cormier. Někdejší šampion těžké váhy aktuálně komentuje zápasy v UFC, kde se i dozvěděl, že bude uveden do Síně slávy. Letos tam bude uveden také neporažený Rus Chabib Nurmagomedov, který ukončil kariéru v roce 2020.

Cormier se novinku dozvěděl po utkání mezi Tonym Fergusonem a Michaelem Chandlerem. Na kostce běželo video, které připomnělo kariéru šampiona těžké váhy a dvojnásobného olympionika. Ten se objal se svým komentátorským kolegou Joem Roganem, následně měl problém udržet slzy. 

Jediným mužem, kterého Cormier nikdy neporazil, je legendární Jon Jones, který je taktéž členem Síně slávy UFC. Další dvě prohry zaznamenal v letech, kdy mu bylo již přes čtyřicet let, se Stipem Miocicem. Ve své kariéře zaznamenal rekord 22:3.

Související obsah

​Během své kariéry zametl například s Volkanem Oezdemirem, Andersonem Silvou či Alexanderem Gustafssonem. Kariéru ukončil v létě roku 2020, kdy na UFC 252 padl již se zmiňovaným Miocicem. V Síni slávy je již například Ronda Rousey, Michael Bisping či Georges St-Pierre. Letos bude ještě uveden již zmiňovaný Chabib Nurmagomedov.

Jedním z českých zápasníků v UFC je David Dvořák, který ale naposledy padl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události