Kocovina Bayernu po oslavách trvá. Ztratil se zachraňujícím se Stuttgartem

Bayern Mnichov Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Bayernu Mnichov se stále nevzpamatovali z kocoviny z oslavy mistrovského titulu. Po porážce v Mohuči remizovali doma se zachraňujícím se Stuttgartem 2:2.

Mistrovský Bayern v minulém kole překvapivě prohrál na hřišti Mohuče 1:3, a tak si chtěl proti zachraňujícímu se Stuttgartu zlepšit před svými fanoušky reputaci. To se mu ale nečekaně zkomplikovalo v osmé minutě, kdy se hosté dostali do vedení. Tiago Tomás převzal přihrávku od Marmúše a tvrdou ranou napálil míč pod břevno.

Na srovnání čekal Bayern do 35. minuty. To se jim podařilo zásluhou Serge Gnabryho, který poslal ostrou přihrávku do malého vápna, kde čekal na jednoduchou dorážku do prázdné branky Coman, ale ještě před ním se snažil zakročit obránce Mavropanou, který si srazil míč do vlastní sítě. Ještě před koncem prvního poločasu se domácím podařilo skóre úplně otočit, když Thomas Müller v pádu prostřelil svého jmenovce Floriana Müllera.

​Druhá půle ale začala lépe pro Stuttgart, když v 52. minutě si na centr do vápna naskočil Saša Kalajdžič, který se prosadil přes obránce a hlavičkou překonal Neuera. Vrátit vedení na stranu domácích mohl v 76. minutě Lewandowski, ale jeho pokus zblízka brankář vyrazil do břevna.

V závěru utkání se už žádnému z týmů skórovat nepodařilo, a tak Bayern podruhé za sebou v lize ztratil. V 95. minutě navíc viděl červenou kartu Kingsley Coman.

Nedělní výsledky 33. kola Bundesligy:

Eintracht Frankfurt –⁠ Borussia Monchengladbach 1:1

Branky: 66. Paciência (Kamada) – 4. Pléa (Lainer)

Bayern Mnichov –⁠ VfB Stuttgart 2:2

Branky: 35. Mavropanos (vla.), 44. T. Müller (Upamecano) – 8. Tomás (Marmúš), 52. Kalajdžić (Sosa)

RB Lipsko –⁠ FC Augsburg 4:0

Branky: 40. Silva, 48. Nkunku (Mukiele), 57. Nkunku (Mukiele), 64. Forsberg (pen.)

V sobotu se velmi dařilo v Bundeslize Patriku Schickovi, který proti Hoffenheimu dvakrát skóroval: